Je váš záhradný nábytok po zime v hroznom stave? Trik, vďaka ktorému bude opäť ako nový za 2 minúty!

Aj váš záhradný nábytok ej po zime v hroznom stave? Takto ho môžete opäť oživiť!

Keďže je slnečných dní stále viac a chceme tento príjemný čas tráviť čo najviac vonku, určite je na mieste vytiahnuť záhradný nábytok. Ak je po zime v hroznom stave, nemusíte hneď utekať do obchodu po nový. Niekedy stačí poznať správne finty, ako ho vrátiť do života. Zozbierali sme pre vás triky a tipy, ktoré sa oplatí poznať.

Najjednoduchší spôsob: Čisté už o 2 minúty

Ak sú stoličky zaprášené a špinavé a nechce sa vám tráviť dlhý čas drhnutím, najlepšie pomôže wapka (ale iné zariadenie na striekanie vody pod vysokým tlakom). Obyčajná voda pod vysokým tlakom má takú silu, že záhradný nábytok bude opäť žiariť v bleskovom čase.

Čistiť, ktorý vráti bielosť a odstráni aj odolnú špinu

Čitateľka Mirka nám prezradila svoj recept. „Kedže špina nešla dole pomocou obyčajného saponátu, pridala som do vody aj 100 ml bieliaceho prostriedku. Stoličky aj stôl som umyla, opláchla vodou a nechala vysušiť na slniečku. Opäť boli krásne bielučké.“

Overená klasika octo+voda+saponát

„Skvelá je zmes octu a vody 1:1, do ktorej pridáme 2 lyžičky saponátu. Dôkladne vyumývame, špina ide ľahko dole. Ja nechám prostriedok pôsobiť aspoň 30 minút a potom len opláchnem vodou“, píše Evka.

Odmasťovač

„Ja som použila odmasťovať za studena (používam na rúru). Nastriekala som na povrch, nechala pôsobiť 30 minút, potom som vyčistila hubkou na riad a opláchla. Super to pomohlo a to som nábytok mala celú zimu pod viničom a vyzeral skutočne zle.“ Za radu ďakujeme Bube.

Ďalší tip

„Stačí obyčajné Savo a nechať pôsobiť pár minút. Potom dobre umyte a je to, používam roky.“ Maja.C

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Naša rada: Nábytok rozhodne nečistite práškovými abrazívnymi čističmi a drátenkou. Nábytok sa ľahko poškriabe!