Zázrak pre ženy každého veku: V lete pár týchto lístkov zalejte pálenkou a nechajte na okne, toto dokáže len pár kvapiek!

Ženy každého veku ocenia účinky tejto tinktúry – jej príprava je jednoduchá a účinky skutočne ohromné. Napokon, všetko čo potrebujete je alkohol a zelené malinové listy. Nechajte ich dostatočne lúhovať a o pár dní máte úžasnú pomoc pre každú ženu, každého veku!

Zázrak pre ženskú krásu aj zdravie – stačí len pár kvapiek

Malinový list je pre ženy obzvlášť prospešný. Okrem toho, že posilňuje svaly, je veľkým pomocníkom aj pri bolestivej či nepravidelnej menštruácii. To však ani zďaleka nie je všetko – malinová tinktúra je tiež ohromná pre krásulieči kŕčové žily, akné a nepekné metličkové žilky. Rovnako sa používa pri najrôznejších kožných problémoch. Ak si pridáte pár kvapiek do kúpeľa, ulahodíte nielen svojej pokožke ale aj ženskému zdraviu. :-)

Ženy, ak sa u vás začnú objavovať kŕčové žily, urobte to čo najskôr: Toto na ne zaberá najlepšie a je to čistá príroda!

Ako ju vyrobiť?

Na jej prípravu budete potrebovať čerstvé listy ostružiny, kvalitnú pálenku a sklenenú fľašu. Pri výrobe sa držíme pomeru 1:5, čiže na 100 gramov listov pripadá 500 ml pálenky a podobne. Vďaka tomuto pomeru si ľahko pripravíte toľko tinktúry, koľko potrebujete. Malinové listy dôkladne umyjeme a pokrájame na menšie kúsky. Vo fľaši ich následne zalejeme alkoholom približne 1 cm nad úroveň listov. Nádobu uzavrieme, odložíme na tmavé miesto a zmes necháme macerovať dva týždne. Po uplynutí doby tinktúru scedíme a uskladníme v tmavej nádobe. Takto ju budete mať poruke vždy, keď budete potrebovať.

Ako ju používať?

Vnútorne – pri zdravotných problémoch, akými sú zápaly močových ciest a ženské problémy užívame 3 ml tri razy denne. Pri vonkajšom použití sa aplikuje na postihnuté miesto (kŕčové žily, kožné problémy). Výborné je tiež pridať pár kvapiek priamo do kúpeľa.

Pozor: o tom že malinové listy majú skutočne veľký vplyv na maternicu svedči aj toto varovanie. Tejto tinktúre aj čajom z listov by sa mali vyhnúť tehotné ženy. Malinové listy totiž stimulujú maternicu natoľko, že môžu vyvolať predčasný pôrod.

Dnes najobľúbenejšie