Natrhajte si hrsť týchto kvietkov, zalejte a nechajte tak: Stačí pár kvapiek, tú silu spoznáte pri vysokej horúčke a chorobe!

Lipový kvet s láskou a trpezlivosťou zbierali už naše babičky. Jeho čas je práve v tomto období, preto si ho nezabudnite natrhať a uchovať na celý rok. Možností, ako ho využiť je skutočne viac ako dosť. Najčastejšie sa hovorí o lipovom mede, sirupe alebo čaji. My však z neho vyrábame tieto zázračné kvapky, ktorých silu spoznáte hneď, ako niekto u vás doma ochorie a bude mať vysokú teplotu. Samozrejme, nejde o žiadnu náhradu klasických liekov na zrážanie teploty ale vedzte, že toto funguje 10x lepšie, ako lipový čajík.

Zázračný liek pri teplote

Nám ho starká dávala vždy, keď teplota vystúpila nad 38 stupňov. Lipový kvet, ktorý sa zberá najmä v júni obsahuje látky, ktoré rýchlo bojujú proti zápalu a keďže podporuje potenie a teda telo prirodzene ochladzuje, tento liek bol v kombinácií s čajíkom naozajsným super-liekom. Viem, že lipová tinktúra sa dá kúpiť aj v lekárni, ale vravím si načo? Veď nie je nič jednoduchšie, ako si vyrobiť ich doma.

V čom vám lipová tinktúra pomôže?

  • Má silné potopudné pôsobenia, ktoré pomáha telu prirodzene sa ochladzovať a tým znižuje nebezpečnú horúčku,
  • Má protizápalové, antibakteriálne vlastnosti a ničí vírusy,
  • Lipa pôsobí na choroby dýchacích ciest, na horúčkovité ochorenia, choroby z prechladnutia ako je chrípka, kašeľ, bronchitída či angína.
  • Pôsobí močopudne, žlčopudne a pri kŕčoch tráviaceho ústrojenstva a močových ciest.
  • Reguluje tvorbu žalúdočných štiav.

Lipová tinktúra, ktorá zráža teplotu

Potrebujeme:

2 lyžice lipových kvetov,

3 dl 60% liehu

Postup:

...

Kvety prelejeme liehom. Všetko necháme 14 dní na teplom mieste lúhovať. Denne pretrepávame. Po uplynutí tejto doby precedíme, nalejeme do sklenenej fľaše a uschovávame v tme. Tinktúru užívame pri prechladnutí a horúčke po dobu 10 dní – 3x denne 20 kvapiek nakvapkaných do 2 dl vlažnej vody.