Túto surovinu máte doma pravdepodobne aj vy: Tušili ste, čo dokáže s vašimi uterákmi?

Vrecúška Silica gélu dokážu toho viac, ako si myslíte. Prečítajte si, prečo by ste ich mali mať stále poruke.

Vrecúška s priesvitnými guľôčkami s názvom Silica gél sa k nám najčastejšie dostávajú v krabici s novými topánkami. Najčastejší spôsob, ako s nimi naložíme je ten, že ich jednoducho vyhodíme spolu s prázdnym obalom. Dnes vám ponúkneme zásadné argumenty, prečo by ste týchto malých pomocníkov mali mať vždy poruke.

Topánky a oblečenie

Úlohou vrecúšiek je absorbovať vlhkosť z prostredia. Túto vlastnosť môžeme využiť aj v každodennom živote. Vynikajúco sa hodia do kufra s batožinou alebo do tašky, v ktorej nosíme vlhké veci z posilňovne. Silica gél zabráni vzniku zápachu z vlhkého oblečenia a účinne tiež bojuje proti baktériám, ktoré vznikajú pri rozklade potu.

Zakonzervuje kvety

Chcete si uchovať kvety, ktoré ste dostali pri zvláštnej príležitosti? Vložte ich do plastového vrecka s niekoľkými vrecúškami Silica gélu. Látka kvety vysuší a zakonzervuje. Vy sa z nich tak môžete tešiť ešte veľmi dlhý čas.

Poradí si s mokrými plavkami

Pred návratom z dovolenky si chceme užiť vodu čo najdlhšie. Často sa stáva, že mokré plavky nestihneme vysušiť a jednoducho ich ešte mokré vložíme k ostatnej batožine. Zázrak zvaný Silica gél dokáže mokré plavky vysušiť aj v batožine. Mokré plavky vložte do vrecka spolu s týmto prípravkom. Platí, že že čím viac vrecúšiek použijete tým lepší je výsledok.

Už nikdy viac zatuchnuté uteráky

Tiež sa vám často stáva, že čisté a vypraté uteráky po dlhšom čase v skrini zatuchnú a stratia sviežosť? S týmto problémom vám tiež pomôže Silica gél. Vložte vrecúška medzi uteráky alebo posteľné prádlo. Prítomnosť guličiek zabráni navlhnutiu tkanín a tým aj vzniku nevábnemu zápachu.

Nezhrdzavejú

Aby vydržali vaše žiletky čo najdlhšie rovnako ostré a predovšetkým bez hrdze, vložte do nádoby, v ktorej ich skladujte vrecká Silica gélu. Žiletky ostanú dlhšie ostré, pretože vrecúško pohltí nadbytočnú vlhkosť, ktorá žiletky postupne znehodnocuje.

Zachráni váš telefón

Telefón, ktorý nedopatrením spadne do mláky alebo umývadla plného vody, nemusí byť stratený. Rýchlo vyberte zo zariadenia batériu a vložte ju do nádoby s týmito vrecúškami. Batéria by mala byť čo najviac obložená vrecúškami, aby z nej odviedli všetku vlhkosť.

Zarosené okná v aute

Uložte vrecúška pod čelné sklo a ráno si môžete pospať o 5 minút dlhšie. Nebudete totiž musieť riešiť obvyklý problém zarosených skiel v aute. Namiesto vás sa o to postarujú tieto šikovné vrecúška.

Predĺžia život knihám

Určite ste sa už stretli s tým, že staršie knihy môžu po rokoch nepríjemne zapáchať. Tento stav je spôsobený vlhkosťou, ktorá sa prirodzene vyskytuje prostredí. Do obalov kníh alebo do ich vnútra vložte niekoľko vrecúšiek Silica gélu.  Vaše literárne skvosty tak účinne uchránite pred vlhkosťou a výrazne tak spomalia proces chemického rozkladu papiera, spôsobeného vlhkosťou.

Predĺžia životnosť fotoaparátu a kamery

Fotoaparáty a kamery používame predovšetkým v exteriéri. Vlhkosť a mínusové teploty však týmto zariadeniam neprospievajú. Noste preto v taške s týmito zariadeniami vždy aj niekoľko vrecúšiek proti vlhkosti.

Ak prechádzate s kamerou z chladnu do tepla môže sa zarosiť. Vyberte batériu a pamäťovú kartu a vložte kameru do nádoby so Silica gélom.

Ochránia kozmetiku

Noste niekoľko vrecúšiek aj vo svojej kozmetickej taške. Zabránite tak zvlhnutiu a znehodnoteniu takých kúskov vašej kozmetiky, akými sú napríklad očné tiene či púder.

Spomienky v suchu

V zásuvke, alebo krabici, v ktorej skladujete rodinné fotografie, by nemali chýbať ani vrecúška proti vlhkosti. Ochránia vaše spomienky pred vlhkosťou.

Aby sa striebro nezakalilo

Nadmerná vlhkosť môže spôsobiť, že strieborné šperky stratia lesk ako sa hovorí „zájdu“. Do šperkovnice so svojimi klenotmi preto vložte aj vrecúška, ktoré strieborné šperky pred vlhkosťou účinne ochránia.

Náradie

Do kufríka s náradím taktiež vložte niekoľko vrecúšiek Silica gélu. Ochránite tak vaše náradie pred zhrdzavením.

Poznámka: Guľôčky Silica  gélu nie sú škodlivé, avšak nemali by sa konzumovať. Skladajú sa z oxidu kremičitého, ktorý nepredstavuje riziko.

1 vrecúško Silica gélu nemá neobmedzenú schopnosť pohlcovať vlhkosť. Preto je potrebné z času na čas vrecúška vymieňať.

zdroj: mythirtyspot

Dnes najobľúbenejšie