Po 50-tke opravia to, čo sme celé roky kazili: Tieto potraviny pomôžu vyčistiť cievy, zatočia s kilami a pomôžu aj kĺbom!

S vekom sa u mnohých ľudí začínajú objavovať problémy naznačujúce, že vaše cievy nie sú celkom v poriadku. Mnohí ľudia začínajú mať napríklad nepríjemný pocit v rukách, strácajú citlivosť a dokonca sú viditeľné aj vonkajšie zmeny. Ochorenie ciev však často nebolí a pomaly sa podpisuje pod nebezpečnými zmenami v našom tele. Problémy sa najčastejšie začínajú objavovať po 50-tom roku života. Dbajte na svoje zdravie a zaraďte čo najskôr do svojho jedálnička tieto potraviny. Pomôžu vám dať doporiadku vaše cievy.

čistenie nádob

© DepositPhotos

Ateroskleróza je jedným z najzávažnejších ochorení srdca, pri ktorom steny ciev strácajú pružnosť a usádzajú sa v nich nánosy cholesterolu, čo bráni normálnemu priechodu krvi.

Ateroskleróza môže vyvolať angínu pectoris, infarkt myokardu a mŕtvicu. Aby ste tomu zabránili, dbajte na zdravie svojich ciev už dnes.

...

Pamätajte, že samoliečba v prípade aterosklerózy nie je riešením vášho stavu. Nezabudnite všetko kozultovať so svojím lekárom.

čistenie lodí s fórom ľudových prostriedkov© DepositPhotos

Bežné potraviny pomôžu dať do poriadku vaše cievy

Ľanové semienka

Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v ľanových semenách normalizujú krvný tlak, zabraňujú strate pružnosti cieva znižujú hladiny cholesterolu v stenách artérie o takmer 75%. Nezabúdajte, že semienka treba nechať namočiť, zomlieť, alebo naozaj dobre požuť – ide o to, aby ste z nich získali maximum prospešných látok.

vyčistiť nádoby ľudovými prostriedkami

Ako ich jesť?

Ľanové semienka majú pomerne tvrdú a odolnú šupku, kvôli ktorej ich celé naše telo nestrávi a teda nenačerpá skoro nič z ich zloženia. Je potrebné šupku narušiť.

  • Drviť v mažiari

  • Namlieť v mlynčeku na kávu

  • Namlieť v mixéri

  • Rozdrviť/namlieť a urobiť odvar

A potom už je to len na vašej fantázii, samé ľanové semienka nemajú nijako výraznú chuť, takže sa hodia takmer do všetkého. Len je treba mať na pamäti, že tepelnou úpravou prídeme o väčšinu prospešných látok!

Ako je to s odvarom?

Ľanové semienka sa dajú zaliať horúcou vodou a piť ako čaj, ale pri systematickejšom použití je ich odvar doslova zázrakom na chudnutie. Ako na to?

Priveďte do varu 750 ml vody. Do vriacej vody prisypte 5 lyžičiek rozdrvených ľanových semienok a nechajte cez noc vychladnúť. Konzumujte cca deci odvaru pred každým jedlom a zvyšok odvaru vypite pred spaním. Aplikujte túto kúru 10 dní, potom si dajte 10 dní pauzu.

Okrem pomoci pre vaše cievy a tepny a čerpania benefitov pre celé telo vám táto kúra prečistí organizmus, reguluje zažívanie a odvádza z tela tuk.

Vlašské orechy a olivy

Pri príprave očistnej kúry vezmite 1,5 kilogramov mladých vlašských orechov a 0,5 kilogramov olív. Zomeľte ich cez mlynček na mäso a užívajte lyžicu denne. Skladujte zmes v chladničke a  kúru si dávajte po dobu dvoch mesiacov.

čistenie krvných ciev s ľudovými prostriedkami© DepositPhotos

Citrónovo – cesnaková tinktúra

Citróny sú výborným antioxidantom, ktorý chráni cievy. V cesnaku sú zlúčeniny síry, ktoré inhibujú rozvoj aterosklerózy. Jedzte cesnak každý deň v rôznej podobe – odporúčajú sa asi 3 strúčiky za deň. Cesnak môžete kombinovať s medom, alebo ho aj upiecť v šupke. Pozor na cesnak konzumovaný samotný – môže podrážiť žalúdok, preto ho radšej kombinujte s inými potravinami.

Cesnakovo-citrónový liek

Citrónovo-cesnakový liek pomôže zmierniť zápal a znížiť tlak. Rozdrvte 10 strúčikov cesnaku a 1 citrón, premiešajte s polovicou pohára vriacej vody. Nechajte lúhovať 3 dni. Dajte si lyžicu 1-2 krát denne po dobu jedného mesiaca. Uchovávajte na chladnom a tmavom mieste.
čistenie plavidiel nohy ľudové prostriedky© DepositPhotos

Med a škorica

Pri príprave lieku budete potrebovať pol litra prevarenej teplej vody, 2-3 lyžice medu, 25 gramov škorice. Všetko premiešajte a nechajte celkom vychladnúť. Prijmite do 1 mesiaca ráno a večer po lyžičke.
čistenie mozgových ciev s ľudovými prostriedkami

© DepositPhotos

Kĺby a cievy ako za mlada – tajomstvom je rybí olej

V polovici minulého storočia bolo zaznamenané, že ľudia žijú v blízkosti mora, majú omnoho menej problémov s kĺbmi, svalmi, kosťami, cievami a srdcom. Je to preto, že kĺby potrebujú tuk: bez tuku, tkanivá kĺbov strácajú elasticitu. A jedným z najlepších zdrojov takéhoto tuku je práve rybí olej.

Zázračné bylinky

Vezmite si čajovú lyžičku sušeného harmančeka, rebríčku, slamihu piesočnú a brezové listy. Zmiešajte všetky prísady a zalejte lyžicu zmesi 0,5 litra vriacej vody.

Nechajte  20 minút lúhovať, preceďte a pite 1 šálku ráno a večer,  dvadsať minút pred jedlom. Dĺžka užívania je 2 týždne.

čistenie mozgových ciev© DepositPhotos

Preventívne opatrenia na posilnenie ciev

Základom je myslieť na zdravie svojich ciev už v mladom veku a zaradiť do svojho jedálnička potraviny, ktoré cievam pomáhajú.

Pohánka, surové semená a orechy, jedlá z pečene, fazule a ryby sú bohaté na vitamíny E a A, ako aj na selén. Tieto látky zlepšujú elasticitu krvných ciev. Obsahujú tiež omega-3 a omega-6 mastným kyselinám, ktoré stále prispievajú k eliminácii toxínov z tela. Väčšina týchto kyselín je v morských rybách.

Aké produkty by sa mali vypustiť úplne?

Párky, priemyselne pripravené omáčky, cukrovinky, výrobkov obsahujúcich stužené tuky vedú k zápalu v cievach, zvyšujú ich krehkosť a spôsobujú upchávanie ciev.

Fyzická aktivita

Cvičenie odstraňuje tuk a znižuje hladinu cholesterolu reguláciou metabolizmu telesného tuku. Vycvičené srdce  dokáže pumpovať viac krvi.