Púpavové listy čistia pečeň, črevá a pomôžu aj pri dne: 10 kusov denne a dostaví sa tento účinok – natrhajte si, sú zdarma!

Púpava sa od všetkých iných bylín líši svojou jedinečnou schopnosťou čistiť ľudské telo. Ak užívate lieky, je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom skôr, ako začnete používať  liečivá a čaje z púpavy.

Hoci je púpava považovaná za burinu, je to extrémne mocná rastlina. Je schopná pomôcť pečeni, tráviacemu systému a obličkám. Jej listy môžete pridať priamo do zeleninových šalátov, je však potrebné vždy ich zbierať len na čistých odľahlejších miestach.

Púpava obsahuje výživné zložky, ktoré sú dobré pre naše telo. Okrem čistenia tela od odpadových látok a toxínov, rieši aj problém zadržiavania tekutín v tele.

Desať zelených listov denne – sú zadarmo, účinky vás milo prekvapia

...
  • Púpava veľmi dobre vplýva na pečeň – čerstvé duté stvoly konzumované v surovom stave pomáhajú pri chronickom zápale pečene a tiež pri cukrovke. Kým je púpava v kvete, cukrovkári by mali zjesť až desať kusov denne.
  • Stvol spolu s kvetom treba umyť a pomaly všetko požuť. Chutí horko, je chrumkavý a šťavnatý. Proti únave by sme vraj mali zjesť každý deň desať púpavových listov alebo stvolov. Únava sa rozplynie.
  • Púpava je prospešná pri dne a reumatizme, podporuje tiež slezinu. Po dvoj až trojtýždňovej liečbe čerstvým stvolom by mali ustúpiť najbolestivejšie príznaky. Púpava síce tieto choroby nevylieči, ale zmierni negatívne symptómy, ktoré s nimi súvisia.
  • Púpava obsahuje inulín, taraxacín, vitamíny, saponín cholín, väčšie množstvo minerálnych látok a fytoncídy – to sú látky, ktoré majú podobné účinky ako antibiotiká.
  • Jej látky majú tiež žlčopudný účinok, ovplyvňujú tvorbu slín a žalúdočnej šťavy, regulujú stolicu, pôsobia priaznivo na metabolizmus.
  • Púpava zlepšuje chuť do jedla a trávenie.
  • Obsahuje vitamín C a väčšie množstvo minerálov, ktoré organizmus potrebuje. Podporuje jeho detoxikáciu, preto sa odporúča pri chronických reumatických ťažkostiach.
  • Pomáha pri problémoch so žalúdkom a žlčníkom, používa sa proti zápalom pečene a močových ciest, proti obličkovým kameňom a ako protihlístový prostriedok. Koreň sa po primeranej úprave používa aj ako náhradka kávy.

Na čistenie krvi

Púpava je vhodná aj na vyčistenie krvi. Čerstvé listy a stonky sa môžu použiť do šalátov. Púpava sa dá skrátka konzumovať celá, či už surová, alebo varená.

Najlepšie a najchutnejšie je použitie listov púpavy v šalátoch. To umožní rastlinke nielen perfektne dochutiť vaše pokrmy, ale zároveň aj očistiť pečeň, obličky a črevá.