TEST: Aký ste šofér? Prezradí vás držanie volantu!

Hoci test nemožno považovať za univerzálne aplikovateľný na všetkých šoférov, poslúži aspoň ako malá zaujímavosť.

Hoci test nemožno považovať za univerzálne aplikovateľný na všetkých šoférov, poslúži aspoň ako malá zaujímavosť.

Spomínate si, čo nás o držaní volantu učili v autoškole? Kedysi autoškoly učili, že volant treba držať v polohe „o desať dve“, neskôr začali preferovať držanie „trištvrte na tri“. Časom si však napriek tomu každý šofér nájde svoj vlastný spôsob držania volantu.

To, ako držite volant, veľa hovorí o vašich šoférskych zručnostiach. Overiť si to môžete podľa jednoduchého testu!

Najskôr na si na titulnej fotke nájdite ten spôsob držania volantu, ktorý preferujete vy osobne. Potom si podľa priradeného čísla nájdite popis, čo o vás takéto držanie vypovedá.

Samozrejme, nejde o vedecky overenú teóriu, ale o zaujímavosť. Tento test je zostavený pracovníkmi autoškôl a nedá sa univerzálne aplikovať na všetkých čoférov.

  1. Od šoféra s takýmto držaním volantu sa nedajú čakať dlhé rozhovory. Ľudia, ktorí týmto spôsobom držia volant, sa len veľmi neradi rozprávajú počas jazdy, na druhej strane sú veľmi predvídaví, sebaistí a džentlmeni.
  2. Tohto vodiča netreba pri jazde v žiadnom prípade vyrušovať. Môže mať trochu menej sebavedomia a tendenciu myslieť na nebezpečné situácie.
  3. S týmto šoférom sa dá zažiť príjemná, bezpečná a zábavná cesta. Je veľmi uvoľnený a pozorný.
  4. Vidí skôr chyby ostatných, než svoje vlastné. Už aj držanie volantu napovedá, že ide o tvrdohlavého človeka, ktorý s obľubou kritizuje chyby ostatných.
  5. Pri tomto type šoféra sa treba obrniť trpezlivosťou a ohľaduplnosťou. Ide totiž o pesimistu.
  6. Takto držia volant skúsení a sebavedomí šoféri, ktorí sú zároveň skvelými spoločníkmi na cestách, ale pri nečakaných problémoch, sa plne sústredia na ich riešenie.
  7. Sedieť vedľa tohto šoféra treba iba s dobrou poitkou, nakoľko je to dosť riskantné. Ide o nevyliečiteľného rojka, ktorý nemá problém počas zanieteného vysvetľovania pustiť z rúk volant.
  8. Tento šofér je je nočnou morou všetkých cestujúcich. Je nervózny a rozčuľuje ho každá maličkosť. Nezriedka zúrivo gestikuluje a kričí na ostatných šoférov.

V ktorom popise ste sa našli vy? Napíšte nám do komentárov! :-)

zdroj: dobrenoviny

Picture of Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie