Fyzioterapeutka ukázala 1 pohyb, ktorý dokáže odblokovať zacviknutý nerv: Ak vás bolí každý pohyb, naučte sa toto – funguje hneď!

Mnoho ľudí vie veľmi dobre, aká nepríjemná je bolesť sedacieho nervu. Nedostatok pohybu a sedavé zamestnanie, ale aj vyšší vek  zvyšuje riziko, že vás bolesť spojená s týmto nervom postihne. Existuje však aj dobrá správa – ischias môže byť vyliečená bez chirurgických zákrokov vo viac ako 75% prípadov. Jedným z účinných spôsobov, ako to dosiahnuť, je niekoľko jednoduchých cvičení. Niektoré dokonca dokážu pomôcť od bolesti hneď.

Prvá pomoc pri zacviknutom sedacom nerve – pomôže tenisová loptička

Fyzioterapeutka ukáže, ako pomocou loptičky uvoľniť zacviknutý nerv. Pri tomto cvičení budete potrebovať tenisovú loptičku. Vezmite si loptičku a ležte na nej s tým, že ju umiestníte pod zadok. Jemne sa presúvajte, aby ste loptičkou našli boľavé miesto. Potom, čo ho nájdete, môžete naň tlačiť opatrne po dobu 30-60 sekúnd a následne uvolnite. Rolujte loptičku hore a dole v tejto oblasti. Potom prejdite k ďalšiemu bolestivému bodu. Vyhnite sa oblasti chrbtice a okamžite zastavte, ak dôjde k ostrým bolestiam. Tento postup opakujte 1-2 krát denne po dobu 5-10 minút.

https://youtu.be/6xr_1rXrbM0?t=180

Ďalšie pohyby, ktoré dokážu uvoľniť zacviknutý nerv

Kolená k sebe – poloha k sebe

Nohy hore a dole


Ak chcete vykonať ďalšie cvičenie, ležte na chrbte a položte ruky vedľa tela. Ohnite kolená a zdvihnite nohy, ako je znázornené na obrázku vyššie. Nadvihnite a položte ich päťkrát.

Snažte sa špičkami prstov dosiahnuť na prsty na nohách. V tejto polohe vydržte 10 sekúnd.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kolená k sebe v polohe ležmo

Ľahnite si na chrbát a ľavú nohu pokrčte v kolene. Vystretú pravú nohu zodvyhnite a rukami chyťte pod kolenom. Ťahajte smerom k trupu. V tejto pozícií vydržte 25-30 sekúnd a cvičenie opakujte 2 x denne pre každú nohu.

Druhá fáza

Ľahnite si na chrbát a pravú ruku vystrite do pravého uhla k telu. Ľavú nohu vystrite a preložte cez ňu pravú nohu pokrčenú v kolene. Pravé koleno ťahajte smerom doľava a vystretú pravú ruku opačným smerom. V tejto polohe zotrvajte 20 sekúnd a cvik opakujte pre obe nohy, 2x denne.

Ako správne sedieť (praktická pomôcka)

zdroj: brightside