Tepelné čerpadlá – budúcnosť vo vykurovaní

Kúrenie v obytných priestoroch vždy bolo a bude nevyhnutnosťou, rozhodne aspoň v našich zemepisných šírkach. Kúrenie tuhým palivom bolo dlhé roky tradičnou záležitosťou, no moderná doba si priam žiada moderné riešenia.

Jedným z nich sú aj tepelné čerpadlá vzduch/voda. Pracujú na veľmi modernom a ekologickom princípe odoberanie energie, ktorá je obsiahnutá všade okolo nás, a dokážu zabezpečiť teplo pre rodinný dom počas celého roka.

Ako to funguje?

Tepelné čerpadlo odoberá tepelnú energiu slnka zo vzduchu cez výparník a prostredníctvom tzv. hydroboxu ju potom prevádza do topnej vody. Zariadenie dokáže efektívne pracovať až pri teplote – 15 °C. Ak je vonku naozaj mrazivo a tepelné čerpadlo už vodu nedokáže dostatočne ohriať, preberá jeho úloha vstavaná topná tyč s príkonom 9 kW.

Výhody

Veľkou výhodou tohto ohrevného systému sú nízke náklady a užívateľsky veľmi príjemná inštalácia. Ide o komplexný spôsob vykurovania, v súčasnosti jeden z najlacnejších a najoptimálnejších dostupných. Nezanedbateľné je tiež ekologické hľadisko, nakoľko zariadenie získava až 75% energie zo slnka, doslova z okolitého vzduchu, a len dodatkových 25% energie, určenej na pohon čerpadla, je treba dodať z elektrickej siete.

Ovládanie a obsluha

Prehľadné ovládanie a skvelá obsluha, aj to sú parametre, ktorými sa vyznačujú tepelné čerpadlá WKF. Na farebnom displeji s jednoduchou grafikou môžete sledovať aktuálne zapojenie tepelného čerpadla, jeho účinnosť ako aj chod ďalších obehový čerpadiel a komponentov. Vďaka inteligentnému systému budete mať prehľad aj o hodnotách teplotného oneskorenia, teda o hodnotách oneskorenia, ktorými reaguje na zmenu vonkajšej teploty. Podľa potreby môžete tepelné čerpadlo ovládať aj na diaľku, prostredníctvom chytrého telefónu.

Sady

Predajom a poradenstvom ohľadne tepelných čerpadiel a ďalšej techniky pre vašu domácnosť sa zaoberá firma Remko, s.r.o. V jej ponuke môžete okrem iného nájsť aj praktické sady tepelných čerpadiel, ktoré spolupracujú so solárnymi zariadeniami a ohrievaním užitkovej vody aj pre podlahové kúrenie.

...

(PR)