Tento rok sú vošky úplne všade: Rada odkukaná z TV relácie mi zachránila ibištek aj ruže!

Zhodou okolností sme mali zapnutú jednu reláciu na českej televízii, kde sa o tejto téme práve hovorilo. Vošky sú tento rok doslova ako mor, všade a vo veľkom.

Tento rok som už skúšala na vošky kadečo – silný výluh zo žihľavy, tabaku, mydlový postrek a kadečo ďalšie. Zhodou okolností sme mali zapnutú jednu reláciu na českej televízii, kde sa o tejto téme práve hovorilo. Vošky sú tento rok doslova ako mor, všade a vo veľkom. Záhradkári tam rozprávali vlastnú skúsenosť, ako sa vošiek zbavili a tak som vyskúšala radu jedného z nich, ktorú som dovtedy (aj zo strachu) nevyskúšala.

Jediná vec, ktoré mi na vošky zabrala

Ak nechcete chemické postreky, skúste ho aj vy. Kúzlo spočíva v silnom octovom roztoku. Záhradkár hovoril, že skúšal aj slabšie varianty, ale bez výsledku. Pripravíte ho teda z 1 dielu vody a 1 dielu octu. Nastriekala na ibištek, nechala 24 hodín pôsobiť a potom som postriekala čistou vodou. Listy ostali zelené, žiadne poškodenie – vošky sa nevrátili ani po 3 týždňoch. Ibištek mi pomaly už začína kvitnúť, potom sem pridáme ďalšie fotky.

Jarmilka K.

Dnes najobľúbenejšie