Tento produkt používame na pokožku spálenú od slnka.Tušili ste však, čo dokáže, ak si ho dáte do vlasov?

Jeho účinky na pokožku spálenú od slnka poznáme všetci. Čo sa však stane, keď si nanesiete na vlasy?

Poznáme ho asi všetci – vždy, keď sa naša pokožka spáli na slnku, je dobré mať po ruke produkt známy ako Panthenol. Tento produkt poskytuje okamžitú úľavu a pri rýchlej aplikácií dokáže zabrániť celej rade nepríjemných následkov silného spálenia sa – pľuzgierom, fľakom a bolestivej alergii. Hoci všetci vieme, na čo je určený a kedy pomôže, má ešte aj celkom iné využitie – dokáže zázraky s vašimi vlasmi.

Prečo je výnimočný nielen pre kožu, ale aj pre naše vlasy?

Môže za to účinná látka, ktorú tento produkt obsahuje vo vysokej koncentrácií– vitamín B5. Tento vitamín sa však okrem pokožky stará aj zdravie nechtov a vlasov ( predovšetkým o výživu vlasových korienkov). Látka D-Panthenol, ktorú tento produkt obsahuje sa tiež používa pri liečbe ľudí, ktorý podstúpili chemoterapiu a potrebujú opäť stimulovať rast vlasov.

Aké sú viditeľné účinky na vlasoch?

Penová konzistencia Panthenolu môže byť použitá podobným spôsobom ako penové tužidlo. Panthenol vytvorí na vlasoch ochranný film, ktorý ich hrydratuje a vyživuje bez negatívnych vedľajších účinkov ako väčšina kozmetických produktov vlasovej starostlivosti. Okrem toho – a to je účinok ktorý môžete vidieť hneď – dodá vlasom aj objem. Vďaka dávke vitamínov budú vlasy silnejšie a rýchlejšie porastú.

1

Ako ho použiť?

Naneste Panthenol na umyté vlasy po celej dĺžke (nastriekajte do dlane ako tužidlo a rozotrite) a potom už nezmývajte. Rovnako môžete použiť aj tekutý Panthenol. Penový produkt je skvelý aj na úpravu vlasov a navyše ich chráni pred teplotou pri žehlení alebo fénovaní.

Pri používaní gélu alebo tekutého panthenolu vyskúšajte pravideľné vtieranie do korienkov vlasov.

Vitamín B5 je ako sme uviedli už skôr, zásadný pre rast a zdravie vlasov. Vlasové prípravky, ktoré uvádzajú jeho obsah však v skutočnosti obsahujú len 2 – maximálne 5% tohto vitamínu. Panthenol ho len pre zaujímavosť obsahuje až 75%.

Domáca maska pre rast vlasov:

Potrebujeme:

1 lyžicu rícinového oleja

1 lyžicu olivového oleja

1 lyžica Panthenolu (krému, gélu alebo peny)

1 žĺtok

Postup:

Oleje rozmiešame so žĺtkom a zahrejeme vo vodnom kúpeli. Do teplej (nie do horúcej) zmesi pridáme Panthenol. Masku aplikujte na čisté vlasy, zabaľte do fólie a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Potom zmyte bežným šampónom. Masku aplikujte raz za týždeň a čoskoro spozorujte viditeľnú zmenu kvality vlasov.

Ak ho máte doma a vy a momentálne ho nepotrebujete použiť na spálenú pokožku, vaše vlasy sa vám poďakujú. Z času na čas si doprajte jeho starostlivosť o vaše vlasy.

zdroj: mrhealthylife

Dnes najobľúbenejšie