Tento prášok má v kuchyni hádam každý. Neuveríte, na čo všetko ho v skutočnosti môžete využiť

Vedeli ste, čo tento pomocník pri varení a príprave sladkých dobrôt skutočne dokáže?

Kukuričný škrob – skvelý do sladkých receptov, obľúbených domácich pudingov, krémešov a iných dobrôt. Hoci ho používame predovšetkým pri varení, ukážeme vám, že je všestranným pomocníkom, ktorý dokáže pomôcť s mnohými nepríjemnostiami v našej domácnosti. Prinášame vám 5 netradičných spôsobov, ako ho využiť.

Odstráni mastné škvrny

Kukuričný škrob je vynikajúc na odstraňovanie mastných škvŕn z kobercov a čalúneného nábytku. Nasypte ho na škvrnu a nechajte pôsobiť 15-20 minút, prípadne cez noc. Potom škrob vysajte vysávačom a škvrna je preč. Ak je škvrnu predsa len stále trochu vidieť, vyčistite ju trochou saponátu a potom opláchnite vodou – alebo handričkou navlhčenou vo vode.

Perfektný na čistenie okien

Pripravte si perfektný a lacný čistič okien. Zmiešajte 1 šálku vody s 1 šálkou bieleho octu a pridajte 1 lyžicu kukuričného škrobu. Potom prostriedok nastriekajte na okná a umyte ako zvyčajne. Okná budú nádherne lesklé a bez šmúh.

Na drevený nábytok

Ak ste drevený nábytok lakovali a zistili ste, že na niektorých miestach – napríklad v ryhách – ostali zvyšky laku, pomôže opäť kukuričný škrob. Nasypte trochu škrobu na tieto miesta, nechajte pôsobiť 10 minút a potom zotrite plátnom a prelešťte handričkou. Škrob zvyšky laku vsaje a keď odstránite škrob, zbavíte sa aj prebytočného laku.

Pomocník pri žehlení

Ak chcete, aby bolo oblečenie rovné ako z profesionálnej čistiarne, použite kukuričný škrob. Pridajte 1 lyžičku škrobu do 2 šálok vody, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na oblečenie pred žehlením. Žehlenie pôjde jedna radosť a oblečenie bude dokonale rovné a bez záhybov.

Zdravá a leská kožušina vášho štvornohého miláčika

Dosiahnete ju pomocou kukuričného škrobu. Nasypte na srsť mačky trochu kukuričného škrobu. Tento trik používajú profesionáli, pretože zabezpečuje zdravú a nádherne lesklú srsť.

Dnes najobľúbenejšie