Tento muž sa rozhodol, že z letnej dovolenky sa už nevráti. Postavil si vlastný tropický raj

Keď Steve Areen v roku 2011 plánoval letnú dovolenku v Thajsku netušil, že práve táto krajina sa stane jeho novým domovom. Počas niekoľkých týždňov, ktoré strávil na nádherných plážach obklopený panenskou prírodou sa rozhodol, že v tejto krajine ostane navždy a letnú dovolenku si jednoducho predĺži na dobu neurčitú.

Steveov priateľ mu ochotne ponúkol malý pozemok na svojej mangovníkovej plantáži a tak sa mohla začať zrýchlená výstavba mužovho nového „tropického“ domova. Po necelých 6 týždňoch usilovnej práce sa na predtým nevyužitom kúsku pozemku objavil rozprávkový domček ako vystrihnutý z rozprávkovej knihy.

Keďže sú stavebné materiály v Thajsku omnoho lacnejšie ako v západných krajinách, kompletná výstavba domu vrátane interiéru a úpravy okolia vyšla Steva na necelých 9 000 dolárov.

Steve si v tieni zelených mangovníkov žije svoj sen o nikdy nekončiacej dovolenke, ktorý sa mu podarilo zrealizovať vďaka vlastnej vytrvalosti a nezištnej pomoci priateľov. Dnes dokonca vedie množstvo vyhľadávaných seminárov o realizácii nízkonákladových ekologických obydlí a často pomáha s ich výstavbou podobným nadšencom, akým bol kedysi aj on sám.

zdroj: lifebuzz

Dnes najobľúbenejšie