Tento muž celé roky zbieral sklenené fľaše: Keď uvidíte, čo z nich na vymyslel na svojom dvore, zatajíte dych!

Predstavte si to ohromné množstvo skla, ktoré celé roky manžel skladoval v pivnici, garáži a na povale starého rodinného domu. Celý ten čas mal však tento pán plán, ako ho využije. Na dôchodok sa totižto rozhodol splniť sen sebe aj svojej žene. Na rodinnom pozemku postavil ohromný dom  a to len z fliaš, kameňa a starých stavebných technológií a meteriálov. Základom domu sú tisíce a tisíce fliaš, ktoré zabezpečujú stabilitu, ale aj unikátne tepelné vlastnosti.

Ako hovoria samotní manželia, nikdy sa im nebývalo lepšie. Dom je počas horúčav príjemne chladný a počas zimy naopak poskytuje perfektné teplé útočisko.

Nepredá ho ani za nič!

Nemenovaný pivný gigant mal záujem o kúpu tohoto unikátneho domu, no pár dôchodcov hovorí jednoznačne. Kým budeme žiť, tento dom sa určite nepredá.

...

Stavba domu trvala takmer 10 rokov, sa staval len po večeroch a voľných dňoch. Navyše, bolo potrebné naštudovať mnohé staré technológie stavby, ktoré využívajú najmä kameň, slamu a hlinu.

Z fliaš sú aj takéto unikátne detaily.

Interiér domu je však verejnosti skrytý. Dvojica hovorí, že zariadený len skromne, ale súkromie za múrmi domu si prísne strážia a sú určené len priateľom a najbližšej rodine.