Tento lacný trik úplne zmení vaše koberce: Zmiznú aj škvrny, ktoré ste nevedeli odstrániť celé roky!

Nepotrebujete žiadny tep, ani drahé čističe, toto je lepšie!

Prejsť po mäkučkom, čistom a voňavom koberci je to, čo dotvára pohodlie nášho domova. Koberec je veľmi obľúbeným doplnkom, no s jeho udržiavaním je niekedy problém. Najmä pokiaľ ide o bledé a biele koberce, je potrebné venovať im väčšiu starostlivosť. A možno si to ani neuvedomujete, no biele a svetlé koberce časom celkom zmenia farbu – môže za to najmä prach, ktorý sa na naň usádzajú z priestoru. Ak sa navyše objaví aj nejaké tá škvrna, už si asi ani nebudete pamätať, aký bol koberec kedysi krásny. Všetko však môžete zmeniť a to aj bez drahých čističov a tepov. Všetko, čo potrebujete máte doma!

Metóda, ktorá vráti bledé koberce späť v čase

Všetko, čo potrebujete je voda, ocot a sóda. Najskôr zmiešajte vodu a ocot v pomere 1:1 a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Koberec pospte jedlou sódou a nešetrite s ňou. Mal by byť pokrytý celý povrch. Čím viac sódy, tým lepší výsledok dosiahnete.

Keď sa váš koberec začne podobať na zasneženú krajinu, nastriekajte na celý povrch zmes vody a octu. Hneď si môžete všimnúť penenie a bublinky, ktoré budú určite zaujímať najmä vaše deti.

Teraz nechajte zmes účinkovať a vy si zatiaľ pozrite nejaký dobrý film. Nechajte pôsobiť pár hodín.

Keď sa ku kobercu vrátite, mali by ste vidieť, že zmes vytvorila konzistenciu pasty, ak tomu tak nie je, pridajte viac octovej zmesi. Teraz vezmeme do rúk kefu a pastu z koberca jednoducho vyčešeme. Čím zároveň odstránime aj všetky nečistoty, ktoré zmes do seba nabrala. Keď skončíte, koberec bude ako nový!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. spôsob

Ocot zmeišame s vodou mimo koberca a vytvoríme konzistenciu pasty. Pomocou kefy votrieme hlboko do koberca, necháme celkom zaschnúť a povysávame. Koberec je ako nový!