Tento kúsok má v šatníku každý: Neuveríte, ako jednoducho si ho môžete vyrobiť len pomocou vlastných rúk!

Tento kúsok do šatníka nemusíte kupovať, vyrobte si ho za pár minút, len pomocou vlastných rúk!

Asi sa nenájde šatník v ktorom by chýbal tento univerzálny doplnok – opasok. Všetci vieme, že opasok nemusí patriť medzi najlacnejšie doplnky. Pokiaľ chcete skutočne kvalitný kúsok, ktorý vydrží dlho, musíte siahnuť poriadne hlboko do vašich peňaženiek. Dnes vám ukážeme skvelý spôsob, ako si pekný a originálny opasok zhotovíte sami, v pohodlí domova, rýchlo a jednoducho. Nepotrebujete na to nič špeciálne.

Potrebujeme:

Krajčírsky meter

Hrubšiu a pevnejšiu priadzu (dve klbká v rôznych farbách)

Nožnice

Lepidlo na textil

Pracku zo starého opasku

Postup:

Najskôr si odmeriame obvod pása a pripočítame k nemu približne 30 cm aby sme mali rezervu a možnosť úpravy dĺžky na opasku. Dĺžku, ktorá nám vyšla vynásobíme dvomi. V tejto dĺžke budeme potrebovať 3 pásy z každej farby priadze. Spolu tak budeme mať 6 kusov priadze.

Na oboch poloviciach pracky urobíme tri slučky. Na jednej polovici pracky z jednej farby a na druhej z farby druhej. Z jednej slučky budú vychádzať dva pramene priadze.

Teraz začneme s prepletaním vlákien z oboch farieb. Pletieme od stredu tak, aby sa vlákna každej farby dostali vždy na druhú stranu.

Potom pokračujeme od koncom smerom ku stredu a potom opäť naopak. Taktom nám vznikne pekný a zaujímavý vzor.

Keď opletieme dĺžku, ktorá nám vyhovuje, konce priadze zalepíme, aby sa nerozpletali, prípadne spravíme uzlíky. Zvyšnú látku odstrihneme.

Opasok je hotový.

Dnes najobľúbenejšie