Akonáhle prišla vykurovacia sezóna, začali a nám v byte rosiť okná: Tento jednoduchý trik pomôže rýchlo a úplne zdarma – žiadna vlhkosť ani pleseň!

Začiatkom zimy máme na byte vždy problém s vyššou vlhkosťou v interiéri – keď začína vykurovacia sezóna a je veľký rozdiel medzi teplotou vnútri a vonku, začnú sa nám na oknách objavovať drobné kvapôčky vody a to nikdy nie je dobré znamenie. Rosenie okien, pokiaľ nejde o naozaj závažnú príčinu, sa dá pomerne dobre odstrániť aj v domácich podmienkach. My na byte nemáme najnovšie okná a možno aj preto tento problém nastáva. Každopádne, ak máte v byte vlhké miesta – rohy v miestnosti, okolie okien, pivnice – tak toto sa môže hodiť. Trik som našiel na internete a myslím, že za skúšku nikto nič nedá. :-)

Potrebujeme:

Plastovú fľašu

Obväz (gázu)

Gumičku

Hrubozrnnú soľ , Íľ alebo uhlie

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vatu s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja (ideálne tea tree olej, ktorý dezinfikuje vzduch a pôsobí protiplesňovo)

Postup:

Fľašu rozdelíme na dve polovice a namiesto štuplíka upevníme na vrch fľaše obväz pomocou gumičky. Na dno fľaše dáme vatu s pár kvapkami esenciálneho oleja a spojíme, ako vidíte na obrázku. Nakoniec nasypeme absorbčný materiál. Uložíme do blízkosti miesta, na ktorom vznikol problém s vlhkosťou (vlhké kúty, okolie okien, dvier…).

Jakub Mazár