Tento hrnčekový chlebík bez miesenia robím už celé roky – je lacný, jednoduchý a dokonale chrumkavý: Takú dobrú kôrku ste ešte nemali!

Vynikajúci hrnčekový chlebík, ktorý pripravíte úplne bez miesenia a zvládne aj úplný začiatočník.

Potrebujeme:

3 hrnčeky  múka hladká T650

1/4 čajová lyžička sušeného droždia

1 + 1/4 čajová lyžička soli

1 + 1/2 hrnčeka vody

Postup:

Všetky suroviny dáme do misy a zamiešame len aby sa spojili, nemiesime. Vznikne vám taký maglajz, ktorý len odložíme do misky. Misku zakryjeme potravinárskou fóliou. Potom necháme kysnúť 12 až 18 hodín. Po uplynutí tohoto času cesto vyklopíme na pracovnú dosku, dobre podsypeme múkou, napodiv cesto je hebké a trochu sa lepí, pár krát len tak preložíme, necháme tak 15 minút oddýchnuť.

...

Potom si pripravíme utierku, dobre ju pomúčte a vytvarovaný bochník na ňu uložíme a prikryjeme ďalšou utierkou. Takto necháme odpočívať ďalšie 2 hodiny. Pol hodinu pred uplynutím času tých dvoch hodín zapneme rúru na 230 stupňov a vložíme do nej nádobu aj s vrchnákom. Do horúcej nádoby preložíme cesto (cesto môžeme preložiť na papieri na pečenie, alebo aj bez neho) a pečieme zatvorené 30 minút, potom zložíme pokrievku a pečieme ešte 15 až 20 minút, aby chlebík získal kôrku. Potom ho vyberieme a necháme vychladnúť na mriežke.

Prajeme vám dobú chuť! :-)