Tento citrónový zázrak poraďte každému, kto je chorľavý a necíti sa dobre: Zlikviduje zápaly, únavu aj vysoký cholesterol – len zamiešať a ráno je pripravený!

Vynikajúci domáci prostriedok na posilnenie imunity, ktorý má silný antibakteriálny, protizápalový a antivírusový účinok. Okrem toho, že vám pomôže zvládnuť nástrahy zimného počasia, dokáže ešte omnoho viac. Zlepšuje kvalitu krvi a to najmä tým, že znižuje hodnotu škodlivého cholesterolu a posilňuje steny krvných ciev. Nápoj pozostáva len z troch prísad a platí, že si naozaj stačí dať trošku každý deň a účinky vás presvedčia.

Potrebujeme:

4 hlávky cesnaku

4 citróny

½ šálky medu (100) ml

Postup:

Citróny naozaj dôkladne očistíme, pretože do nápoja použijeme aj šupku. Stačí, ak ich jednoducho obaríte vriacou vodou. Potom nakrájame na mesiačiky.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Rovnako očistíme aj cesnak a spolu s citrónmi rozmixujeme.

Nachystáme si 3-litrový pohár na zaváranie a preložíme doň zmes. Pridáme med a zalejeme vodou. Prikryjeme gázou, upevníme gumičkou a necháme 8 hodín na tmavom mieste pri izbovej teplote.

Potom scedíme a užívame podľa potreby – každý deň asi 50 ml. Ak trpíte zápalom, alebo inou chorobou, môžete užívať až 3x denne.