Tento čaj ma pred rokmi naučil dedo a robím ho dodnes: Napraví žalúdok, je záchranou pri zápaloch aj zlom spánku – zázrak, ktorý máte v kuchyni!

Môj dedo vyrábal tento nápoj odkedy si pamätám. Popíjal ho pre zdravie aj na nervózny žalúdok, ale má aj množstvo iných účinkov, ktoré je dobré poznať. V zime robil škoricový čaj v lete škoricovú vodu. Skúste a nebudete ľutovať, ak vás trápi niektorý z týchto problémov, jeho účinky určite oceníte. A dámy určite ocenia fakt, že tento nápoj je vynikajúci na chudnutie!

Môj dedo vyrábal tento nápoj odkedy si pamätám. Popíjal ho pre zdravie aj na nervózny žalúdok, ale má aj množstvo iných účinkov, ktoré je dobré poznať. V zime robil škoricový čaj v lete škoricovú vodu. Skúste a nebudete ľutovať, ak vás trápi niektorý z týchto problémov, jeho účinky určite oceníte. A dámy určite ocenia fakt, že tento nápoj je vynikajúci na chudnutie!

Čo dokáže škoricový čaj?

 • podpora trávenia, pôsobí proti nadúvaniu
 • protizápalové účinky
 • antibakteriálne účinky
 • účinný pri hnačke
 • ako kloktadlo pomáha pri zápale ďasien, aj pri zápachu z úst
 • pomáha pri prechladnutí a chrípke
 • upokojujúce účinky – výborný, ak nemôžete spávať
 • stimuluje krvný obeh
 • pomáha pri cukrovke typu 2
 • znižuje cholesterol
 • pri infekcii močových ciest
 • pomáha pri chudnúť.

Pre diabetikov

Ľudia s diabetom typu II, ťažia asi najviac zo škoricových nápojov (čaju aj vody). Škorica pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Vitamín B1 stimuluje inzulínové receptory a inhibuje enzým, ktorý ich aktivuje. To zvyšuje schopnosť tela spracovávať glukózu. V tomto prípade je najlepšie piť škoricový čaj nalačno a po jedle.

Podporuje chudnutie

Tie rovnaké vlastnosti, ktoré robia škoricový čaj dobrou voľbou pre diabetikov, sú tiež užitočné pre chudnutie. Pretože škoricový čaj znižuje hladinu cukru v krvi, je v celom vašom systéme menej inzulínu, čo spôsobuje, že telo ukladá menej tuku a stráca tak váhu. Jednou z výhod používania tohto čaju pre chudnutie je, že si všimnete pozitívnych výsledkov veľmi rýchlo. A stačí vypiť 2 šálky denne: jedna ráno a jedna popoludní.

...

Výborný pre váš žalúdok

Škoricový čaj je tiež dobrý pre zažívací systém. Znižuje plyny v žalúdku, pomáha predchádzať tvorbe vredov a zastavuje zvracanie a nevoľnosť. Všeobecne povedané, vaše jedlo sa stane ľahšie stráviteľným. Škoricový čaj stimuluje účinky na produkciu slín a žalúdočných kyselín.

Podobne škorica prirodzene kontroluje hnačku a reguluje činnosť čriev.

Znižuje hladinu cholesterolu

Bolo zistené, že škoricový čaj môže znížiť hladinu cholesterolu.

Bojuje s nádchou a chrípkou

Keď príde chrípková sezóna, škoricový čaj môže byť jedným z vašich najlepších spojencov. Škorica je tiež prírodné antibiotikum, znižuje zápal, znižuje horúčku, znižuje kašeľ a chutí skvele! Ďalej poskytuje úľavu od bolesti hlavy a migrén.

Kedy škoricový čaj radšej nie?

Nezabudnite, že aj keď škoricový čaj má mnoho skvelých prínosov, nemali by ste ho piť príliš veľa a najmä príliš dlho. Kumaríny , ktoré sa nachádzajú v škoricu môžu vo vysokých dávkach spôsobiť poškodenie pečene a obličiek, takže pamätajte, že aj v tomto prípade platí, všetko s mierou. Tiež sa neodporúča v tehotenstve, pre ľudí trpiacich žalúdočnými vredmi. Škorica má tiež schopnosť mierne zvýšiť srdcovú frekvenciu. Z tohto dôvodu by ľudia s vážnymi srdcovými chorobami nemali piť škoricový čaj.

Škoricová voda

Škoricová voda je zdravou alternatívou sladkých nápojov a môže pomôcť pri chudnutí. Ak ste zvyknutí na sladké nápoje, vymeňte 1-2 sladké nápoje za deň za škoricovú vodu. To môže znížiť váš príjem až o 100 až 150 kalórií. To vo finále dodáva až 4 000 kalórií za mesiac a 48 000 kalórií za rok – alebo ak chcete zhruba 6 kíl telesného tuku. To sa už oplatí nie?

Jeden z najlepších spôsobov konzumácie škorice je v čaji alebo vo vode. Týmto spôsobom zachováte všetky aktívne zložky korenia bez akýchkoľvek interferencií iných potravín.

Ako si vyrobiť škoricovú vodu?

K výrobe škoricovej vody toho naozaj veľa nepotrebujete. Hoďte len jednu tyčinku škorice do karafy vody a nechajte chladiť cez noc v chladničke.

Ako si pripraviť škoricový čaj?

Skúste si urobiť výborný škoricový čaj:

Potrebujeme:

1 šálku horúcej vody
1/2 lyžičky mletej škorice
1 lyžička kvalitného medu (nemusí byť)
Zmiešajte škoricu a med v horúcej vode. Nechajte chvíľu odstáť a vypite.

Škoricový čaj na prechladnutie a chrípku

Potrebujeme:

1 škoricovú tyčinku
vriaca voda
Bylinný čaj, ako napríklad zelený čaj

Dajte škoricu do vriacej vody a nechajte ju tam na dve minúty. Keď voda trochu vychladne, vytiahnite ju a vypite.

Foto: pixabay