Televíziu dokážete so správnym držiakom zavesiť nielen na stenu

Zápasíte s problémom správneho umiestnenia televízie vo vašej obývačke? Nedokážete ju položiť na obývaciu stenu, prípadne v nej už nemáte priestor na umiestnenie osobitného televízneho stolíka? Prípadne máte komplikovaný výhľad z oblasti sedacej súpravy? Riešenie je veľmi jednoduché. Súčasné TV držiaky ponúkajú mnoho alternatív, ktoré určite aj vám pomôžu osadiť televíziu na to správne miesto vo vašej obývačke.

Klasikou medzi držiakmi sú tie na zavesenie

Tou najzákladnejšou a najpoužívanejšou alternatívou držiakov na televíziu sú držiaky určené na zavesenie. Využívajú sa vtedy, ak má byť televízor zavesený na stene bez jeho kotvenia o horizontálnu plochu cez nožičky. Teda, vo väčšine prípadov, kedy sa nedá televízor položiť na podkladový nábytok. Dnes je väčšina modelov vyrábaných ako univerzálnejšie riešenia umožňujúce ďalšiu manipuláciu s televízorom na stene. Dá sa teda posúvať smerom hore a dole, prípadne naľavo a napravo, čím si zabezpečíte ideálnu polohu televízie na jej pohodové sledovanie. Takisto často televízny držiak ponúka aj možnosť náklonu, čím viete korigovať nie príliš najlepší pozorovací uhol smerom od sedačky.

Televízia ako priama súčasť priestoru

Ak televízor nemožno zavesiť na stenu, prečo ho potom nekotviť o strop priestoru? Práve držiaky so stropnou konštrukciou sú často riešením komplikovaných situáciách v obývačkách, prípadne na vytvorenie skutočne originálneho osadenia televízie do priestoru, ktorá sa tak stane jeho priamou súčasťou. Držiak je pevne kotvený cez jeho základ namontovaný na strop, z ktorého vychádza rameno s podstavou. A na ňu sa fixuje samotná televízia. Rameno je teleskopické, teda si viete prispôsobiť výšku televízie, a často aj pohyblivé rôznymi smermi. Výhodou je tiež to, že všetky káble smerujúce do televízora ukryjete v ramene, a tak nebudú kaziť estetickú stránku priestoru. Naopak, miernou nevýhodou je nižšia nosnosť držiaka. Avšak, ak máte štandardnú televíziu, určite nebude problém nájsť pre ňu vhodný stropný držiak.

Ďalšie dva typy stojanov na televízie

O niečo menej používaným, no relatívne zaujímavým prevedením držiakov na televízie sú tie mobilné. Predstavujú akúsi alternatívu k bežným televíznym stolíkom, no s plnou pohyblivosťou. Konštrukčne ich tvorí samotný držiak, rameno, ukladacie priestory a základná podstava s kolieskami. Práve úložné priestory, napríklad na prehrávač či hernú konzolu, ešte zvýrazňujú praktické využitie týchto stojanov.

Pre tie najmenšie televízie sú vhodné aj ramenové držiaky, ktoré sa kotvia najmä o stôl. Využívajú sa však najviac ako držiaky na lcd monitory v kanceláriách, kde zabezpečujú lepšiu polohu obrazovky vzhľadom na oči. Tieto, ale aj všetky ostatné uvedené televízne držiaky si dokážete výhodne zakúpiť na stránke Drziakyastoliky.eu .

Dnes najobľúbenejšie