Táto malá zmena vo vašom byť vám pomôže ušetriť za vykurovanie. Vyskúšajte to ešte dnes!

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako zefektívniť vykurovanie vo vašom dome či byte a zároveň zaň ušetriť peniaze? V skutočnosti je to veľmi jednoduché, ale väčšina ľudí tomuto detailu nevenuje pozornosť. Najviac tepla totiž uniká cez otvory ako sú medzery pod dverami. Dnes sa naučíme, ako ich dokonale zatesniť a to iba pomocou obyčajných pančucháčov!

Nemusíte hneď utekať do obchodu a zháňať drahé tesnenia či materiály. Všetko, čo potrebujete, sú staré pančuchy, rolky z baliaceho papiera a nižšie priložené video.

Príprava tohto jednoduchého triku by mala trvať len niekoľko minút a navyše môže byť celkom zadarmo, ak spomínaný materiál máte doma.

Ako si vyrobiť domáce „pančuchové tesnenie“

Materiály

  • Lepenkové trubice (napríklad rolky z baliaceho papiera)
  • Staré pančucháče
  • Nožnice

Inštrukcie

  1. Zo starých pančuchových nohavíc odstrihnite jednu nohu.
  2. Priložte k sebe dve lepenkové trubice a natiahnite na ne pančuchovú nohu, ktorú ste odstrihli.
  3. Zastrčte konce pančuchových nohavíc do papierových trubíc.
  4. Podstrčte trubice pod dvere, aby na každej strane bola jedna trubica.

Aby ste mali istotu, že trubice zostanú na svojom mieste, môžete ich prilepiť malým kúskom lepiacej pásky. To by malo trubice pripevniť na mieste.

[notification type=“notification_info“ ]Malý tip: ideálne sú pančuchy čiernej farby, pretože lepšie zakryjú, čo je v nich ukryté a nepútajú pozornosť ako iné farby.[/notification]

Tajomstvom tohto triku je práve fakt, že trubice sú dve. Spočiatku to nedáva zmysel, ale to pochopíte, keď uvidíte konečný produkt.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dve trubice blokujú medzery na oboch stranách dvier a keďže sú „naplnené“ vzduchom, pôsobia ako skvelý tepelný izolant. To je skvelý spôsob, ako sa zbaviť prievanu, ktorý bol doteraz nepatrný, no poriadne vám nafukoval účet za vykurovanie.

Keď sa zima skončí, lepenkové trubice môžete jednoducho odstrániť a to je ďalšia genialita tohto nápadu.

A čo robíte v boji proti prievanu vy? Máte nejaké vlastné tipy, ako ušetriť na kúrení v byte či dome? Podeľte sa v komentároch!