Táto žena vykúzlila z plastových fliaš užitočných pomocníkov v domácnosti: Klobúk dolu za ten nápad. Toto zvládnete aj vy!

Plastové fľaše sú všade okolo nás a sú považované za odpad, ktorý zaťažuje našu planétu. Šikovní ľudia však vedia premeniť aj takýto odpad na užitočných pomocníkov. Pozrite sa aké šikovné a praktické veci z nich vyrobila táto žena. Naozaj krásny nápad na recykláciu. Pozrite si návod, ako vyrobiť kôš z plastových fliaš. Týmto spôsobom si však môžete vyrobiť aj dózy, vázy, koberčeky a ešte oveľa viac. Budete prekvapení, aké je to jednoduché. Zvládnete to aj bez skúseností s tkaním.

Nápad hodný obdivu

Takýto nápad sme naozaj ešte nevideli. Pozrite sa, čo táto žena vyrába z plastových fliaš. Namiesto vyhadzovania ich totižto starostlivo nastrihá na rovnaké pásiky a používa ich na vyrábanie takýto úžasných vecí. To sa naozaj oplatí skúsiť.

Toto remeslo sa ľahko naučíte aj vy

поделки из пластиковых бутылок

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pred začatím práce musia byť plastové fľaše dôkladne očistené od štítkov a lepidla. V opačnom prípade sa vám tieto miesta budú špiniť a pokazia aj celkový vzhľad dekorácie.

поделки из пластиковых бутылок в школу

Zbavte fľašu hrdla a dna.

поделки из пластиковых бутылок в школу

Plastový valec prerežte pozdĺžne a nastrihajte na rovnako široké prúžky cca 1,5 cm. V tomto prípade je lepšie dodržiavať pomer 1: 8 vzhľadom na dĺžku pásu. Pamätajte, že zväčšením rozmeru prúžkov sa výrazne skráti doba tkania koša.

поделки из пластиковых бутылок для детского сада

Estetika hotového výrobku závisí od kvality nastrihaných prúžkov! Existuje aj špeciálny prístroj, ktorý vám nareže fľašu rovnomerne na rovnako široké prúžky. Ak ho však nemáte, postačia vám aj nožnice, alebo orezávač.

поделки из пластиковых бутылок для сада и огорода

Existujú dva druhy tkania: rohy a pruhy. V závislosti od toho sa materiál nareže. Pri tkaní rohov sa plastový valec rozreže pozdĺž švu, získa sa plastový obdĺžnik, ktorý sa rozreže na tenké krátke prúžky.

поделки из пластиковых бутылок мастер-класс

Na tkanie v pásoch je fľašu potrebné rozrezať v tvare špirály. Jeden prúžok sa teda získa z jednej fľaše.

поделки из пластиковых бутылок своими руками

Môžete tkať podľa tohto vzoru.

поделки из пластиковых бутылок для сада

Dá sa to ešte trochu zjednodušiť, ak nájdete krabicu s požadovaným tvarom. V tom prípade môžete tkať rovno na ňu.

поделки из пластиковых бутылок для детей мастер-класс

Aby bol proces tkania pohodlnejší, prúžky pozdĺž okrajov škatule pripevnite pomocou špáradielok a lepiacej pásky. Keď je spodná časť hotová, prúžky otočte pozdĺž okrajov škatule a pripevnite ich páskou. Pokračujte v tkaní v kruhu. Najťažšie budú prvé dva riadky!

Po dosiahnutí požadovanej výšky koša musia byť okraje plastových prúžkov ohnuté smerom dovnútra a pripevnené lepidlom. Teraz ostáva ešte vyrobiť rukoväť. Toto je pohodlnejšie urobiť tak, že si položíte kôš na bok.

поделки из пластиковых бутылок для детей мастер-класс

Plastové koše využijete napríklad na chalupe alebo ako dekoráciu.

поделки из пластиковых бутылок для детей мастер-класс

поделки из пластиковых бутылок для детей мастер-класс

Plastové koše sa dajú použiť nielen v kúpeľni a v kuchyni, ale vytvoria tiež zaujímavú dekoráciu. Zídu sa vám aj v záhrade. Pri výrobe týchto praktických pomocníkov určite oceníte pevnosť materiálu, odolnosť voči extrémnym teplotám, vlhku a tiež dostupnosť. Povedzte o tomto neobvyklom spôsobe využitia plastových fliaš aj svojim priateľom. Možno sa im tento nápad bude hodiť.