Táto pasca zlikviduje až 90% komárov vo vašom okolí: Vyjde vás len necelých 40 centov a používajú ju aj v armáde!

Ukázalo sa, že táto pasca dokáže zlikvidovať celú genáraciu komárov vo vašom okolí. Funguje tak, že hubí larvy komárov, ktoré nemajú šancu dostať sa z nej. Práve v tomto období ju teda môžete skvele využiť. Na dospelé komáre pôsobí doslova ako magnet – komáre pritiahne, tí do nej nakladú vajíčka a bez jedinej kvapky chémie tak dokážete vyničiť celú tohtoročnú generáciu. Pasca priťahuje komáre preto, že poskytuje absolútne ideálne podmienky na kladenie lariev – tie sa však po vyliahnutí už von nedostanú a ostanú uväznené v nádobe. Táto pasca sa s veľkým úspechom používa aj v armáde a to najmä v oblastiach, ktoré sú doslova zamorené komármi. Sú preukázané skutočne výborné výsledky používania tejto úplne jednoduchej pasce. Jej výroba vás vyjde na necelých 40 centov.

Potrebujeme:

Plastový téglik

Čiernu ponožku – musí byť čierna

Drôt

Hustú sieťku

Stojatu vodu – z jazierka, kaluže alebo rybníka

Postup:

Do téglika najskôr urobíme dva väčšie drenážne otvory – to aby sme mali istotu, že voda nepresiahne určitú hranicu, ani keď prší. Nad drenážnymi otvormi urobíme otvory, ktoré budú slúžiť na zavesenie nádoby (otvory by mali byť len tak veľké, aby ste nimi pretiahli drôtik).

Na dno téglika dáme lep a prilepíme naň ponožku – špičkou. Počkáme, kým lep zaschne.

Kým lep uschne, môžeme si vystrihnúť kruh z hustej sieťky tak, aby pasoval do téglika.

Keď lepidlo zaschne, pretiahneme ponožku cez nádobu tak, ako to vidíte na obrázku.

Teraz do otvoru vložíme sieťku a cez otvory pretiahneme drôtik – ten zároveň upevní sieťku vo vnútri téglika.

Teraz prichádza posledná časť. Celú pascu ponoríme do stojatej vody a zavesíme niekam do záhrady – ideálne je mať viacero pascí rozložených na rôznych miestach. Pascu je dobré dať do blízkosti osvetlenia na vašej záhrade, tam totiž komáre lietajú najčastejšie.

Pasce nechajte pôsobiť aspoň 6 týždňov. Môžete tak vyhubiť ohromný počet tohtoročnej generácie komárov.

zdroj: instructables

Dnes najobľúbenejšie