Jednoduchý trik dokáže za 30 sekúnd odstrániť stres a zmierniť bolesť hlavy!

Jednoduchá technika dokáže potlačiť nepríjemné prejavy stresu a napätia a čo je najdôležitejšie, dokáže priniesť úľavu pri bolestiach hlavy aj záchvatoch migrény.

Každý z nás z času na čas bojuje so stresom, napätím alebo obyčajnou trémou. Hoci ide o celkom bežné problémy, dokážu nám veľmi znepríjemniť každodenné fungovanie. Jednoduchá technika dokáže potlačiť nepríjemné prejavy stresu a napätia a čo je najdôležitejšie, dokáže priniesť úľavu pri bolestiach hlavy aj záchvatoch migrény. Ľudia, ktorí ju používajú na prekonávanie týchto problémov už celé roky, na ňu nedajú dopustiť. Napokon, vždy ide o lepšiu alternatívu, ako hľadať úľavu v nekontrolovanom užívaní utišujúcich liekov.

Ako na to?

Na túto techniku nepotrebujete nič špeciálne. Bohato si vystačíte s dvoma rukami. Podstata celej metódy vychádza z poznatkov reflexológie a akupresúry. Tie hovoria o špecifických bodoch na tele – tlakových bodoch, ktoré dokážu ovplyvňovať dianie v našom tele. Pre ľudí trpiacich bolesťami hlavy sú zvlášť významné body na krčnej chrbtici a rukách. Ich správna stimulácia dokáže prerušiť bolestivé impulzy v mozgu a pomôcť rýchlejšie a najmä účinnejšie, ako tabletky, ktoré bolesť len prekrývajú.

Tlakové body ľahko nájdete a o tom, že preukázateľne pomáhajú v boji s nepríjemnou bolesťou sa presvedčíte sami.

30 sekundová technika na odbúranie stresu a zmiernenie bolesti hlavy

3630655-14-1468326294-650-e77458f069-1-1470404136

Nahmatajte miesto medzi ukazovákom a palcom a pomalými krúživými pohybmi masírujte túto oblasť. Aby ste bod jednoduchšie našli, spojte si prsty a prechádzajte po svale medzi ukazovákom a palcom. Toto miesto je mierne vystúpené, nie je problém nájsť ho na prvýkrát. Na tento bod počas krúživej masáže tlačíme tak, že z hornej strany naň tlačí palec a z dolnej ukazovák. Vyvíjame tlak 30 sekúnd a potom si vystriedame ruky a urobíme to isté, tiež po dobu 30 sekúnd. Ak sme urobili všetko správne, už po prvom prvom prevedení tejto metódy pocítite úľavu..

zdroj: brightside

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.