Takýto zázrak dokáže v každej záhrade: Záhradkári poradili najlepší spôsob, ako vykynožiť burinu na počkanie, netreba sa jej ani dotknúť!

Záhradkári poradili 11 účinných trikov, ako sa popasovať s burinou na chodníku a v škárach známkovej dlažby. Máte pokoj celú sezónu.

Triky proti burine od záhradkárov

Sóda bikarbóna: je to bezpečná metóda na vyničenie buriny medzi dlažbami, bez použitia chemikálií. Jednoducho posypeme chodník a burina zmizne.

Ocot: Namiešate roztok 3 litrov octu (čím vyššia koncentrácia octu tým lepšie), šálky soli, polievkovej lyžice citrónovej šťavy a 2 lyžíc prípravku na riad. Roztok pomiešate a rozprašovačom aplikujete na buriny. Snažíte sa pokryť čo najväčšiu plochu buriny. Do dvoch – troch dní by sa mali dostaviť výsledky nášho ekopostreku.

Soľ: prevaríme 2 diely vody a jeden diel soli a zalejeme ňou neželanú burinu. Možeme soľou burinu aj posypať a následne postrekať vodou. Výborný je aj postrek zo soli, octu a lyžičky tekutého mydla.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Alkohol:  Ten spôsobí, že burina sa rýchlo dehydruje a zanikne. Alkohol najlepšie funguje vtedy, ak burinu vytrhnete ručne a nalejte alkohol priamo na miesta, kde burina bola. Máte tak istotu, že na týchto miestach už nevyrastie. Radíte tiež túto zálievku: 200 ml alkoholu zmiešame s malým množstvom pracieho prostriedku, nastriekame priamo na burinu (v tejto metóde ju netreba vyberať) a necháme pôsobiť. Táto zmes burinu spáli. Striekame počas slnečného bezveterného počasia.

Pár kvapiek citrusového oleja: 1 hrnček soli, liter octu trošku saponátu na riad a pár kvapiek citrusového oleja.

Kukuričná múka: síce burinu nezabíja ale zabrání jej v reprodukcii a je účinná aj na zachovanie čistých miest kde ešte nezačala burina rásť.

Noviny: položte noviny na oblasť s burinou, zadusí sa pod nimi.ň

Trávník: Hustý zdravý trávník zabraňuje rastu burín. Je najlepší spôsob proti burine ak sa správne staráte oň.

Polymérový piesok:  Perfektný hlavne na vyplnenie škár v známkovej dlažbe. V polymérovom piesku burina nedokáže rásť.
Vriaca voda:  Je to bezpečné, ľahké a funguje to. Stačí len naliať vriacu vodu priamo na burinu na trávniku a hneď ju zlikvidujete.