Na zimu sa nám potkany nasťahovali do garáže a nefungoval na ne ani jed z obchodu: Toto nám poradil dedko a odvtedy sme nevideli ani jediného!

Potkany a myši sa na zimu usadili v garáži a nefungovala na ne ani otrava z obchodu. Toto nám poradil dedko a skutočne to zabralo!

Keď sme začali stavať, nevedeli sme sa dočkať našich prvých Vianoc v dome. Ale ako to už býva, nasťahovali sa k nám aj zvieratká, ktoré sme nevolali – potkany. Konkrétne sa usadili v garáži, kde sme mali orechy a materiál na zateplenie. Keď sa im zunovali orechy, pustili sa aj do stavebného materiálu. A nemyslite si, že sme na nich na nich neskúšali otravu – možno na dvoch to zabralo, ostatní si ale v garáži nažívali ďalej. Ak si myslíte, že ich odplašíte prírodnými metódami, alebo nebodaj odpracete ďaleko od vášho príbytku, ste na omyle, rovnako ako myši sa k vám čoskoro vrátia. A nepomohlo ani odpratať z ich blízkosti všetko jedlo – pustia sa aj do kobercov, dreva a prehryzú aj omietku, navyše, potravu si z okolia nanosia do svojho hniezda. Takže táto metóda určite nie je po chuti milovníkom zvierat. A musím povedať, že nám ju podaril dedo, za ktorým vždy prídeme, keď sme zúfalí a potrebujeme radu, opäť pomohol až on.

Potrebujeme:

Vedro

Sadru

Vanilkový cukor

Šrot

Pár najlacnejších vanilkových pudingov (dedo poradil, že táto vôňa ich priťahuje)

Postup:

Vo vedre zmiešame všetky tieto prísady a túto suchú zmes dáme na miesto, kam sa nedostanú sliepku – ak ich chováte (my áno a preto sme museli dávať pozor). Neverili sme vlastným očiam, ale potkany túto zmes za pár dní celú rozobrali. Funguje to tak, že potkany sa zmesi nažerú a keď potom sa musia ísť napiť. Vtedy sadra začne v žalúdku tvrdnúť a potkany pokapú. Odvety sme ich nevideli, musím si zaklopať, ale dedovia metóda nám skutočne pomohla ako nič iné!

Rasťo L.

Dnes najobľúbenejšie