Takto sa mi podarilo prinútiť azalku kvitnúť aj v zime: Stačila len rada od milej pani z kvetinárstva!

Azalky milujem, mám v byte 5 črepníkov s touto jemnou kvetinkou. Vždy som sa snažila, aby azalky kvitli čo najdlhšie.

Azalky milujem, mám v byte 5 črepníkov s touto jemnou kvetinkou. Vždy som sa snažila, aby azalky kvitli čo najdlhšie. Asi po roku sa mi stalo, že rastlinky začali jedna po druhej chradnúť a opadli im aj listy, nevedela som čo sa deje, keďže som rastlinky pravidelne zavlažovala a tiež som nezabúdala na hnojivo. Poprosila som o radu pani zo záhradkárstva a tá mi dobre poradila.

indische-azalee

Prvé, čo som urobila bolo najlepšie namiešanie substrátu. Dôležité je pridať aj zeminu pre ihličnany, tá je pre azalky veľmi prospečná. Dajte 1 diel tejto zeminy, 1 diel piesku, jeden diel rašeliny, jeden diel humusu. Zemina musí mať pH 5-6,5.

Dôležité je nezalievať a hlavne nerosiť. Stačí, ak raz za týždeň namočíme do odstátej, ideálne prefiltrovanej vody – úplne najlepšia je dažďová. A nezabudnite do nej pridať aj malú lyžičku cukru. Nechajte namočenú tak, aby bol pod vodou celý obal aj časť stonky. Necháme 30 minút a potom dáme dobre odkvapkať. Dáme do kvetináča na slnečné stanovisko, do chladnejšej miestnosti teplota okolo 16 stupňov je ideálna. Ak budete tak toto robiť každý týždeň, čoskoro vám azalka bohatne rozkvitne.

Katka V.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.