Vďaka tomuto budú vaše záhradné kvety kvitnúť dlhšie a omnoho bohatšie: A nestojí to vôbec nič!

Chce to len inšpirovať sa tipy a trikmi, ktoré poznali a používali pestovatelia už pred rokmi. Takto donútite vaše kvety kvitnú dlhšie a bohatšie.

Chce to len inšpirovať sa tipy a trikmi, ktoré poznali a používali pestovatelia už pred rokmi. Takto donútite vaše kvety kvitnú dlhšie a bohatšie.

Milujú železo!

O tomto triku som pučala už pred rokmi. V skutočnosti väčšina kvitnúcich rastlín potrebuje pre tvorbu kvetov železo a táto látka im aj často chýba. Urobte jednoduchú vec – dajte variť vodu a keď zovrie nalejete ju na niekoľko klincov. do vody.Nechajte klince vo vode poriadne „vymočiť“ – minimálne kým voda nevychladne a potom jednoducho vyberte. Takýmto spôsobom dostanete do vody cenné železo.

Ruže a banány

na ruže nepotrebujete žiadne špeciálne hnojivo, stačí ak okolo koreňov zakopete zopár banánových šupiek. Banánová šupka obsahuje množstvo draslíka, ktorý ruže potrebujú pre krásne a dlhotrvajúce kvitnutie.

Mlieko

My ľudia nie sme jediní, komu mlieko prospieva. Kedže obsahuje množstvo živín a vitamínov, je perfektné aj ako prírodné hnojivo. Pýtate sa ako ho použiť ? Je to celkom jednoduché, stačí, ak trochu mlieka z času na čas pridáte do zálievky pre vaše rastliny.

...

Pozor na zálievku!

To je pre kvitnutie kvetov základnou podmienkou. Keď rastliny prelejete, alebo im naopak zalejete nedostatočne, jedným z prvých dôsledkov bude strata kvetov. A nezabudnite, to najlepšie, čo môžete pre svoje rastlinky urobiť je zalievať ich odstátou dažďovou vodou.

Kari korenie

Perfektná ochrana proti škodcom a najmä mravcom, ktorí prinesú na rastliny vošky. Aby ste ich odplašili, nasypte okolo rastlín trochu kari korenia. Ak však s voškami už problém v záhrade máte, TU nájdete tipy, ako si s nimi poradiť.

Odkvitnuté preč

Odkvitnuté, uschnuté a odumreté časti rastlín pravidelne odstraňujte, aby rastlinky zbytočne nemíňali energiu a investovali ju radšej do bujného kvitnutia.

Prerezávanie

Je veľmi dôležité najmä na jar. Rastlinku vďaka nemu „naštartujete“ a uľavíte jej od veľmi vyrastených výhonkov a odumretých častí. Vďaka prerezávanie rastú rastlinky rýchlejšie, kvitnú dlhšie a vedia omnoho lepšie distribuovať energiu na miesta, kde je práve potrebná. Návod na prerezávanie ruží nájdete TU.

Tip na záver:

Ak pestujete kvety zo semienok, hovorí sa, aby sa pred vložení do pôdy namočili na pár hodín do čaju. Vďaka tomu sa vraj semienko dokáže v pôde lepšie „ujať“, načerpá živiny a je silnejšie.

zdroj: blessmyweeds