Tajomstvo silných a hustých vlasov. 4 jednoduché recepty z vajec

Vo všetkých predajniach s kozmetikou nájdete obrovské množstvo prostriedkov starostlivosti o vlasy. Každý láka na skvelý obal a sľubuje viac lesku, objemu a sily vlasov, či dokonca ďalšie efekty. Ani jeden vám však (logicky) nepovie, že podobné efekty môžete dosiahnuť aj sami a bez nich.

Dnes vám predstavíme až štyri domáce recepty, ktoré vám nielen dodajú lesk, objem a silu vlasov, ale tiež ušetria obrovské množstvo peňazí, pretože sa skladajú iba z prírodných produktov, ktoré má každý z nás v kuchyni či špajze.

 

Medovo-vajíčková maska

Zmiešajte domáce vajcia s 1 polievkovou lyžicou medu a 2 lyžicami slnečnicového alebo olivového oleja. Naneste zmes na vlasy, zabaľte hlavu do uteráka a ohrievajte ju fénom. Po 15 minútach sa maska umyje teplou vodou a šampónom.

Koňakovo-vajíčková maska

Zmiešajte jeden žĺtok a 2 polievkové lyžice koňaku a vmasírujte do pokožky na hlave. Po 15 minútach opláchnite harmančekovým vývarom.

Rum a cibuľa

Plátok cibule zalejte pol decilitrom rumu. O deň neskôr si cibuľou masírujte pokožku na hlave a robte tak ešte niekoľko dní. Vonia to síce nepríjemne, ale pomôže to proti plešateniu.

...

Vajíčko

Rozmixujte dva žĺtky s asi litrom teplej vody. Zmes naneste na vlasy a nechajte pôsobiť asi hodinu. Masku potom umyte bez použitia šampónu.