Tajomstvo prekrásnych ruží mojej susedy: Nestojí to ani Euro a kvitnú od leta až do jesene – pýcha celej ulice!

Moja suseda Melánia má vždy prekrásne zakvitnuté ruže – na celej ulici kvitnú bezkonkurenčne vždy najkrajšie a to každý jeden rok. Už len prejsť okolo je radosť. Vždy som si myslela, že používa špeciálne výživové preparáty z obchodu, ale zistila som, že jej tajomstvo spočíva v niečom celkom inam. Keď mi pred pár rokmi prezradila, čo na ruže používa, ľutovala som, že som sa jej nespýtala skôr. Tajomstvo spočíva v obyčajnej lúhovanej šupke, banánovej šupke.

Najlepšie kŕmenie pre ruže – je jedno, akú odrodu máte, toto milujú všetky

Šupku nechajte vylúhovať vo veľkom pohári vody niekoľko dní (ideálny je pohár na zaváranie). Pre lepší výsledok je dobré nádobu uzavrieť. Následný „koktail“ zmiešajte s 5-7 litrami vody, Nechávame namočené tri dni a potom zriedime a zalievame. Používame na ruže, ale aj na zalievanie iných izboviek. Tento výloh špeciálne milujú aj orchidea či lopatkovec. Určite skúste, nič to nestojí a účinok fantastický.

A banánové šupky môžete využiť aj inak. Zvyšky od banánov sa dajú aj nasušiť a rozdrviť na prach. Pri presádzaní dajte lyžičku takto pripraveného hnojivá hneď ku koreňom. Draslík kvetinám urobí dobrú službu. Niektoré pestovateľky zvyknú zakopať banánové šupky priamo ku koreňom rastlín a na túto výživu nedajú dopustiť.

Na záhrade je možné šupku natrhať na kusy a zahrabať priamo do pôdy k rastline, ruža je priamo milujú :-)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Foto: tjn