Neznášate drhnutie sprcháča? Toto je tajomstvo, ako ho udržať perfektne čistý a bez plesní – zaschnuté kvapky miznú rovno pred očami!

Sprchový kút je takmer neodmysliteľným vybavením kúpeľne, ktorý používame každý deň. Pokiaľ však ide o jeho čistenie, to nám vie narobiť poriadne vrásky na čele. Zaschnuté kvapky vody, vodný kameň a možno aj zárodky plesne, ktorej sa vo vlhkom a teplom prostredí darí obzvlášť dobre.

Samozrejme, drahé prostriedky z reklám nemajú ani zďaleka také zázračné účinky, ako prezentuje výrobca, často preto musíme na čistenie rôznych druhov nečistôt používať rôzne čistiace výrobky. Prezradíme vám tajomstvo šikovnej gazdinky, ktorá rozhodne vie, ako si uľahčiť prácu a ušetriť peniaze. Ukáže vám totiž jednoduchú výrobu účinného domáceho čistiaceho prostriedku, ktorý nestojí takmer nič, no jeho výsledky vás presvedčia, že nemá páru. Okrem nečistôt a vodného kameňa, spoľahlivo bojuje aj proti plesni. Navyše, sprchový kút s ním vyčistíte bez väčšej námahy. Neváhajte ho vyskúšať aj u vás doma!

Potrebujeme:

1 šálku octu

1 šálku tekutého prostriedku na riad

Špongiu

Rukavice

Postup:

Ocot mierne zahrejeme na plameni tak, aby aby bol na dotyk teplý – nie horúci.

Do fľaše s rozprašovačom nalejeme tekutý porstriedok na riad, ocot a uzavrieme. Nádobou netrepeme, ale obsah zmiešame tak, že nádobou otáčame zo strany na stranu.

Prostriedok nanesieme na celý povrch sprchovacieho kúta pomocou špongie. Keď je prostriedok všade, necháme ho pôsobiť 30 minút.

Následne stačí zotrieť studenou vodou a je to. Sprchový kút bude krásne lesklý, dezinfikovaný a bez plesní.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dnes najobľúbenejšie