Tajomstvo nosenia kontaktných šošoviek: Takto vám už žiadne riziko nehrozí

Ak vás zrak neposlúcha tak, ako by ste si priali, možno sa obávate nosenia okuliarov, toho, ako budú na vás vyzerať. Riešením sú však aj kontaktné šošovky, no nie je jedno, aké nosíte.

Ak vás zrak neposlúcha tak, ako by ste si priali, možno sa obávate nosenia okuliarov, toho, ako budú na vás vyzerať. Riešením sú však aj kontaktné šošovky, no nie je jedno, aké nosíte.

Aj keď dioptrické okuliare môžu celkom zaujímavo dotvoriť celkový výzor človeka, mnoho ľudí uprednostňuje – ak im to možnosti a lekári umožňujú – kontaktné šošovky. Ich výhody sú nesporné, no ak ich už nosíte, musíte sa o ne aj poriadne starať. Napríklad mať poruke roztok a, samozrejme, nikdy ich nezabudnúť vybrať v správnu chvíľu, pred spaním, aby ste ich mohli namočiť do roztoku. Iným riešením sú prevratné jednodenné kontaktné šošovky, ktoré vás ušetria od všetkých vyššie spomínaných starostí. Jediné, na čo nesmiete zabudnúť, je vybrať ich a vyhodiť.

Hlavnou výhodou jednodňových šošoviek je fakt, že na konci dňa ich môžete jednoducho vyhodiť a o nič viac sa starať. Zároveň je to najzdravší a najhygienickejší spôsob nosenia kontaktných šošoviek, pri ktorom nepochybíte a nemáte sa čoho obávať. Šošovku si jednoducho ráno nasadíte a večer vyhodíte do koša. Tým vám, prirodzene, odpadajú povinnosti manipulovania s roztokom, pri tomto spôsobe nosenia šošoviek nepotrebujete ani puzdro. Jednodňové kontaktné šošovky sú ideálne aj pre tých, ktorí si ich chcú nasadiť len príležitostne. Investícia do mesačných šošoviek či roztokov je preto v ich prípade zbytočná. A keď je po všetkom, šošovky jednoducho vyberú z oka a vyhodia.

Používanie jednodňových šošoviek schvaľuje aj odborná verejnosť, hlavne preto, že sa tak predíde rizikám spojených s nedbanlivosťou. Na porovnanie, pri nosení jednodňových kontaktných šošoviek namiesto mesačných, klesá riziko prípadného zanesenia infekcie do oka výrazným spôsobom. Zdravie by sme si totiž mali vážiť a s tým súvisí aj zdravie očí. Zrak väčšina ľudí považuje za úplnú samozrejmosť, no treba si uvedomiť, že preto musí každý z nás niečo urobiť. Obzvlášť tí, ktorí potrebujú nosiť okuliare alebo kontaktné šošovky. Pestovaním si dobrých návykov, čo sa zdravia i zdravia očí týka, si zároveň robíte dobrú službu do budúcnosti, keď môžete byť vďaka poctivej starostlivosti v lepšej kondícii ako väčšina rovesníkov.

Keďže súčasnosť praje moderným technológiám, obľube sa teší aj nakupovanie cez internet, pričom sortiment ako kontaktné šošovky nie je výnimkou. No na čo sa vlastne po zadaní slovného spojenia kúp šošovky do Google zamerať? Je to cena, značka alebo recenzie užívateľov? Ideálna je čo najlepšia a najpriaznivejšia kombinácia týchto troch faktorov. Takmer vo všetkom v živote platí, že nie všetko najdrahšie je to najlepšie, no pri kúpe takej dôležitej veci ako šošovky by sa tiež nemalo šetriť. Kľúčom k správnej voľbe je čo najviac benefitov overenej značky za prijateľnú cenu, teda akýsi zlatý stred. Ľudia si zvyknú pochvaľovať napríklad šošovky od Alcon, pričom práve Alcon je charakteristický inovatívnymi produktami, ktorých cieľom je ľuďom zlepšiť a skvalitniť život a pomôcť opäť bezchybne vidieť.

V súvislosti s tým si dobré meno vybudoval produkt Alcon Dailies All Day Comfort, ktorý už z názvu prezrádza, že ide o kontaktné šošovky s denným cyklom nosenia, teda komfort bez ďalších starostí. Nasadzovanie a vyberanie šošoviek z očí sa stane rutinou, ktorá vás však nikdy nebude otravovať, pretože na konci dňa budete vedieť, že to, kam s nimi máte zamieriť, nie je roztok, ale smetný kôš. Život, skrátka, dokáže byť veľmi jednoduchý, tak prečo si ho neuľahčiť aj takto?