Keď budete sadiť cibuľu, spomeňte si na túto radu: Držte sa jej a budete mať úrodu ako nikdy!

Bohatú úrodu budete mať mať aj v ťažších rokoch!

Tieto zásady naši predkovia dodžiavali celé roky a dokázali takto dopestovať bohatú úrodu cibule aj v náročných podmienkach a ťažkých rokoch v znamení zlých poveternostných podmienok. Všetko závisí od toho, aký silný je koreń rastliny. To môžete do veľmi veľkej miery ovplyvniť spôsobom, akým cibuľky sadíte!

Týždeň pred samotnou výsadbou držte cibuľky určené na vysadenie na teplom mieste 20-25 stupňov). Tri hodiny pred výsadbou namočte cibuľky do slaného roztoku – 1 lyžica soli na 1 liter teplej vody (kúpeľ ktorý dokáže cibuľky stimulovať a posilniť). Potom cibuľky prepláchnite. Následne opäť namočíme na 2 hodiny do slabého roztoku manganistanu draselného (tak, aby sa voda zafarbila dofialova). To dokáže zabiť všetky baktérie a ochráni cibuľky pred prípadnou nákazou z pôdy. Tiež to cibuľkám výrazne pridá na sile. Opäť prepláchneme, necháme zľahka osušiť a cibuľky vkladáme mierne vlhkej pôdy (pre cibuľky je ideálna pôda s prímesou piesku – prípadne dajte trochu piesku priamo do jamiek.

Keď sa objaví prvý lístok nachystáme si zálievku pozostávajúcu z vedra vody, do ktorého pridáme 1 lyžicu kvapalného čpavku. Po 15-tich dňoch od takéhoto zalievania zvolíme výživný roztok pridaním 1 lyžice epsomskej soli na vedro vody. Výživnú zálievku je dobré počas obdobia rastu doplniť aj so slabou drožďovou zálievkou.

Ako si pripraviť domáce hnojivo z droždia

Našli ste doma droždie po záruke? Nič lepšie sa vám nemohlo stať!

  1. Rozpustite droždie vo vode v pomere 1 kg droždia na 5 litrov vody. Výsledný produkt sa potom riedi v 50 litroch vody.
  2. Muškáty budú mať krásne kvety, ak ich prihnojíme drožďovou zálievkou. Do 1 litra vody rozdrobíme 1 kocku droždia a necháme kvasiť 2 týždne. Potom zmiešame s tromi litrami čistej vody. Tým získame 4 litre kvalitného hnojiva. Môžeme ho použiť aj na iné rastliny a tiež na kvety.
  3. Ďalším skvelým tipom je rozpustiť 1 kocku v 5 litroch vody a výsledok pridávať do zálievky (približne 1 deciliter na 5 litrov vody) – výsledky sú úžasné.

Pokiaľ máte záhradu, rozhodne vykúvajte toto pozoruhodné alternatívne hnojivo. Uvidíte, že čoskoro sa droždie stane vašim spoľahlivým pomocníkom pri pestovaní ovocia a zeleniny.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.