Tajomstvo, ako sa zbaviť celulitídy skutočne rýchlo: Vyskúšajte postup starý 5 000 rokov

Zabudnite na drahé kozmetické prípravky. Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Tisícky kozmetických produktov sľubujú, že zaručene zatočia s nechcenou pomarančovou kožou. Aj napriek ich pravidelnému a dôslednému používaniu však tento „problém“ nie a nie zmiznúť. Keď moderné riešenia nepomáhajú, možno je na mieste pozrieť sa do dávnej minulosti a hľadať inšpiráciu v postupoch overených tisíckami rokov.

Triky ako poraziť celulitídu

Jednoduchšie ako si myslíte

Zabudnite na drahé kozmetické prípravky. Stačí vám pevná masážna kefa a niekoľko minút denne. Postup je nasledovný: začnite na nohách a kefou robte dlhé dôkladné pohyby smerom k srdcu (pohyb k srdcu je dôležitý, pretože zlepšuje cirkuláciu krvi). Tento postup je dokonca účinnejší ako drastické diéty a pôsobí rýchlejšie ako pravidelné cvičenie.

Každodenná stimulácia pokožky suchou masážnou kefou pôsobí ako peeling, vďaka ktorému odstránite odumreté kožné bunky. Ako uviedla dermatologička Rachel Nazarin pre portál Business Insider, „tieto pohyby majú významný vplyv na sitmuláciu obehového systému. Tlak masážnej kefy zároveň podporuje správnu činnosť lymfatického systému, ktorý je pre zdravie pokožky veľmi dôležitý“. Výsledkom tejto procedúry je hladká a skutočne zdravá pokožka bez celulitídy. Dermatologička dodáva, že takýto spôsob starostlivosti o pleť uprednostňuje pred využívaním iných kozmetických prípravkov.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jedlo, ktoré Vám pomôže pri celulitíde – zaraďte ich do jedálnička

Mäso

Predovšetkým červené mäso je bohaté na kolagén, ktorý ovplyvňuje pevnosť pokožky. Ako chcete celulitídu poraziť a zabrániť jej v návrate, mäso by vo vašom jedálničku nemalo chýbať.

Pohánka

Okrem mnohých ďalších benefitov tejto nenápadnej superpotraviny, obsahuje pohánka aj látku zvanú rutín, ktorá zlepšuje prekrvenie ciev v pokožke. Okrem celulitídy tak chráni napríklad aj pred vznikom kŕčových žíl.

Sladká paprika, paradajky, kapusta, petržlen a citrusové plody sú rovnako skvelý bojovníci proti celulitíde. Obsahujú bioflavanoidy, ktoré prispievajú k posilneniu kapilár a zlepšujú pružnosť pokožky.

Pozor na alkohol

Alkohol spôsobuje dehydratáciu a tá sa samozrejme prejavuje aj na zdraví našej pokožky. Výnimkou je však červené víno, ktoré obsahuje látku zvanú resveratrol, ktorý zabezpečuje hormonálnu rovnováhu organizmu. Hormonálne výkyvy totiž tiež prispievajú k vzniku pomarančovej pokožky. Maximálne si však dajte pohárik kvalitného červeného vína.

Slnečnicové, ľanové a chia semienka

Všetky obsahujú vitamíny skupiny B – konkrétne cenný vitamín B6, ktorý zlepšuje krvný obeh, prispieva k rýchlej obnove svalov. Semienka sú tiež vynikajúce v tom, že účinne dokážu odvádzať prebytočnú vodu z organizmu. Vitamín B6 nájdete tiež v hnedej ryži a v celozrnnom pečive.

Brokolica, špenát a listový šalát

Tieto potraviny sú vynikajúce pre vysoký obsah vitamínu C. Ten sa stará o zdravie buniek, spomaľuje proces ich starnutia a podporuje tvorbu potrebného kolagénu.

Voda

Tá je veľmi dôležitá, pretože len dostatočne hydratová pokožka môže byť pružná, pevná a zdravá. Tiež spôsbuje vyplavovanie toxínov z tela. Nezabúdajte preto na pitný pitný režim a namiesto sladených nápojov vsaďte na čistú vodu a bylinné čaje.

Pozor na soľ

Hoci je voda v boji proti celulitíde a pre zdravie vôbec veľmi dôležitá, jej zadržiavanie v tele k celulitíde paradoxne prispieva. Za zadržiavanie vody v tele môže vo veľkej miere soľ. Soľte menej a skúste ju nahradiť napríklad za exotické koreniny.

Cviky, ktoré pomôžu v boji proti pomarančovej koži