Tajný trik pre krásne vlasy: Pridajte do šampónu rozdrvený aspirín a uvidíte ten rozdiel!

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Platí to však len v prípade, že sú vlasy zdravé, husté a lesklé. Existuje tajný trik, ako zlepšiť kvalitu svojich vlasov, zrýchliť rast a nebude vás to stáť pritom žiadne extra náklady. Ako uvádza portál glamour, postačí vám klasický šampón a obyčajný aspirín. Táto kombinácia navyše urýchľuje rast vlasov…

Trik je v tom, že do šampónu, ktorý bežne používate (najlepšie do šampónu s neutrálnym pH), pridáte rozdrvený aspirín. Vďaka tomu bude vaša hriva zdravšia, lesklejšia a končeky sa nebudú strapkať. Vlasy budú rásť rýchlejšie!

Postup:

Na každých 100 ml šampónu potrebujeme 3 tablety aspirínu. Vložíme ich do mažiara a rozdrvíme na prášok (alebo ich rozdrvíme pomocou lyžice). Prášok nasypeme do fľaše so šampónom a dôkladne pretrepeme. Necháme cez noc odležať a začneme používať až ďalší deň.

Takto pripravený šampón aplikujte jemnou masážou od korienkov až ku končekom a opakujte tento postup aspoň 1-krát týždenne. Výsledkom sú oveľa dlhšie, krajšie vlasy bez rozštiepených končekov. Stojí za to, vyskúšať túto metódu!

Výhody aspirínu v šampóne

Dôvod, prečo táto kombinácia naozaj funguje, je ten, že aspirín eliminuje odumreté bunky a nečistoty, čím umožňuje lepšie vstrebávanie živín. Navyše, kyselina salicylová, ktorá sa v ňom nachádza, stimuluje cirkuláciu a dokáže okysličiť vlasové folikuly, čím sa podporí rast vlasov. Aspirín má tiež protizápalové a hojivé účinky.

Upozornenie: Ak pri aplikácii tejto kombinácie pocítite nepríjemné pocity, svrbenie alebo pálenie, okamžite opláchnite a prerušte používanie.

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie