Tajná a veľmi jednoduchá japonská metóda pre krajšiu a zdravšiu pleť

V japonskej kultúre je krása oblasťou, do ktorej ľudia investujú obrovské množstvo času a aj peňazí a vzhľad pokožky je niečo, čím sú Japonci doslova posadnutí už celé stáročia.

Možno ste si všimli tradičné japonské obrazy znázorňujúce ženy s bielou farbou na tvári. Ľudia žijúci v Ázii nemajú jasnú pleť, ako napríklad ľudia v Európe, pretože ich pokožka obsahuje viac melanínu, ktorý dodáva ich farbe pleti typický tón. Dôvodom, prečo sa ženy na obrazoch maľovali bielou farbou, bol fakt, že prirodzene nedokázali nadobudnúť jasnú bielu farbu pleti. Okrem vyšších spoločenských tried, ktoré mali viac času aj prostriedkov na to, aby sa svojej pleti venovali. Biela koža skrátka bola symbolom spoločenského postavenia. Možno práve tento fakt stojí za posadnutosťou Japoncov mať dokonalú pleť.

Aj keď sa časy menia a nie všetky tradície zostávajú rovnaké, faktom je, že Japonci od dávnych čias už investovali množstvo času preskúmaniu spôsobov, ako sa starať o pleť a preto sa od nich môžeme mnohému naučiť. Hoci Japonci dnes majú prakticky neobmedzený prístup k modernej kozmetike, aj oni majú svoje tradičné tajomstvá z dávnych čias, ako zlepšiť vzhľad pleti pomocou takých surovín, ako je med, mlieko alebo ryža.

Možno by ste preto mali vyskúšať jeden zo starých japonských trikov:

Potrebujeme

[line_list]

  • 3 lyžice ryže
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžica mlieka

[/line_list]

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

 

Postup

1. Uvarte ryža po dobu asi 2 minút a potom ju nechajte vychladnúť. Vodu z varenia ryže si odložte, budeme ju ešte potrebovať.

2. Pridajte do ryže trochu horúceho mlieka a lyžicu medu. Všetko spolu dobre zmiešajte.

3. Naneste si vzniknutú masu na čistú a osušenú pleť. Nechajte na tvári, kým zmes nestrvrdne a potom si tvár umyte odloženou vodou z varenia ryže.

4. Tento proces opakujte raz týždenne.