Zabudnite na ocot a jedlú sódu: Toto vyčistí práčku, vybieli záclony a zatočí s vodným kameňom, môžete to vyskúšať hneď!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o nápad, s ktorým prišla moja dcéra a ktorý si ja osobne neviem vynachváliť. Problémom u mňa bolo hlavne pranie športového oblečenia, pretože som mala pocit, že nie je dobre vypraté a to som používala všetky možné odporúčané pracie prostriedky. Prala som normálne pri odporúčanej teplote 30 stupňov, ale  prádlo sa vôbec nevypralo dobre. Viete, čo mi pomohlo? Obyčajné tablety na čistenie protézy. 2-3 dám do bubna vždy, keď periem pri nižšej teplote (ale občas ich fuknem aj pri vyššej teplote). Prádlo je čisté a voňavé, navyše, tablety rozpúšťajú vodný kameň a usadeniny, takže sa vám poďakuje aj práčka. Na záver chcem povedať, že používam tie úplne najlacnejšie tablety, aké na trhu sú.

Milka K.

„Odporúčam pre každého, kto má zažltnuté záclony a potrebuje ich rýchlo a skutočne účinne vybieliť (trik z TV Barrandov). Záclony dajte do vody (vody len toľko, aby boli záclony celkom ponorené) a pridajte asi 3 tablety. Nechajte v tejto zmesi dobre vymáčať a môžete aj premiešať rukami. Potom operte ako zvyčajne. Záclony sú krásne biele bez práce.“

Radka V.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

„Ja dávam tieto tablety do WC nádržky, keď sa potrebujem zbaviť vodného kameňa. Dám asi 3 tablety a s vodným kameňom je pokoj.“

Maťa J.

Ak máte v záchodovej mise vodný kameň a prípadne aj hrdzu, do misy vhoďte dve až tri tabletky, nechajte pôsobiť pár hodín a potom vyčistíte kefou!