Vzala túto tabletu a hodila do WC nádržky: Geniálna rada, prečo mať doma vždy 1 kus v zálohe, aj keď nie je umývačka!

Keď manžel mojej kamarátky priniesol zo zahraničia nesprávny ny tip tabliet do umývačky, vyzeralo to tak, že budú celkom k ničomu – vyhodené peniaze. Veľkosťou totižto vôbec nesedeli do dávkovača v starej umývačke. Namiesto toho, aby tablety odložila, skúsila tento nápad z internetu a bola nadšená z výsledku. Teraz už tablety nedáva len umývačky, jej sa totižto podarilo konečne vyčistiť starú rúru a sporák na chate – doslova žiari čistotou. To však ani zďaleka nie je všetko, čo tieto tablety dokážu.

O tomto sa na obale nedočítate – šikovné gazdinky na to prišli úplnou náhodou

Čistenie rúry

Je aj vaša rúra poriadne znečistená? Ja som kedysi kupovala drahý prostriedok z obchodu, ale toto naozaj stojí za vyskúšanie. Ja som postupovala tak, že tabletu som rozpustila v horúcej vode, nasadila rukavica a naniesla na povrch. Nechala som pôsobiť asi 15 minút a potom len zotrieť. Nezabudnite nakoniec pretrieť čistou navlhčenou handričkou. Ide o to, aby sa úplne odstránili zvyšky chemických látok.

Forma na pečenie ako nová – dokonca aj tá, s ktorou ste to už chceli vzdať

Možno je to práve teraz najviac znečistené miesto v byte (samozrejme po rúre). Práve preto by ste mali vedieť, že aj starý a skutočne hrozne vyzerajúci plech alebo forma pečenie môže byť znovu ako nová. Nalejte doň horúcu vodu, pridajte tabletu a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno len opláchnite – je to ako kúzlo, všetka mastnota aj nečistota preč. Nezabudnite však všetko dôkladne opláchnuť.

Na biele oblečenie a záclony je to môj anjel strážny

Teplá voda+tableta do umúvačky = aj naozaj škaredé škvrny z bieleho oblečenia zmiznú akoby nikdy neboli. Používajte to však len na biele tkaniny, tie farebné môžu naopak vyblednúť. Ja dávam do teplej vody s tabletou odmočiť a pridávam aj do práčky. Funguje to aj ako skvelý odfarbovač, ak sa vám počas prania biele oblečenie zafarbilo.

Odmastí a rozžiari v kuchyni aj kúpeľni

Ak je na stene mastnota, pomôže vám roztok z tablety do umývačky. Toto riešenie odstraňuje nielen mastnotu a povlak, ale aj čmáranice z pasteliek a farbičiek.  Hlavná podmienka: stena musí byť umývateľná!

Čistenie práčky

Tableta do umývačky riadu čistia aj bubon práčky a súčasne odstraňujú vodný kameň a dokonca ju aj dezinfikuje.

Odporúča sa zvoliť dlhý program prania pri vysokej teplote, kedy práčku naprázdno zapneme s 2 tabletami do umývačky, ktoré vhodíme do do dávkovača pracieho prostriedku. To je jednoduchý spôsob, ako predĺžiť životnosť domácich spotrebičov!

Plastový nábytok ako nový

Plastový záhradný nábytok, lehátko, detská hojdačka – toto všetko doslova zachráni pred nečistotu táto zázračná tableta. Odstránite zažatú nečistotu, vtáčie výkaly aj všetok prach. Všetko bude úžasne čisté!

čistenie kovového riadu

Príbory budú svietiť, keď ich umiestnite do roztoku vody a tablety do umývačky riadu na niekoľko hodín. S týmto riešením si ostatné kovové objekty tiež obnovia svoju pôvodnú krásu.

Na čistenie plastových nádob

Plastové dózy ľahko absorbujú pachy a tiež farby. Ak chcete tento problém odstrániť, použite roztok z tablety. Ak je nejaká iná plastová hmota (ako je odpadkový kôš) v hroznom stave, môže sa tým touto metódou odstrániť zápach.

Čistenie toalety

Ďalšia super rada od mojej kamošky. Hoďte do misy a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno budete žasnúť nad tou čistotou a leskom – a žiaden vodný kameň. Rovnako vyčistíte aj nádržku – rozpustenú tabletu hodiť do nádržky,a lebo nechať rozpustiť priamo v nej a nechať pôsobiť. Pri splachovaní potom vyčistíte aj samotnú toaletu.

 

Dnes najobľúbenejšie