Túto metódu milujú všetky ženy, ktoré nemajú čas: Tabata plán na chudnutie za 4 minúty!

Počuli ste už niekedy o Tabate? Ide o maximálne efektívne cvičenie pre každého, kto chce schudnúť a mať pevné svaly v kritických partiách, avšak nemá čas na denno-denne chodenie do posilňovne. Tabatu milujú najmä ženy – staršie, mladšie no hlavne tie zaneprázdnené. Je zacielená na kritické partie a dokáže ich perfektne spevniť a vyformovať. Na každý deň prislúcha 1 cvik, ktorý intenzívne cvičíte 4 minúty. Po pár týždňoch by ste mali byť schopné urobiť každý deň aj 2-3 cvičenia, chce to však čas.

Cvičíme intenzívne, čo najrýchlejšie 20 sekúnd, potom 10 sekúnd oddych a opäť intenzívne cvičenie. Každé cvičenie teda intenzívne opakujeme 8x. Je potrebné vydržať vždy celé 4 minúty.

Pondelok

Podrep

Vystrieme sa, nohy ohneme v kolenách a dáme sa do podrepu tak, aby chrbtica bola stále vystretá. Ruky predpažíme – sú rovnobežne so zemou. Z takéhoto podrepu sa vrátime do vzpriamenej polohy. Nohy sú počas cviku rozkročené na šírku ramien.

Utorok

Beh na mieste

Počas behu dvíhame kolená viac, ako pri bežnom behaní a ruky pracujú s telom. Bežíme čo najintenzívnejšie  počas odpočinkového času však nestojte, ale beh spomaľte.

...

Streda

Ženské kliky

Ak kliky sa dajú robiť nesprávne. Najdôležitejšie je mať chrbticu vystretú a zadok držať hore. Drepy robíme čo najrýchlejšie – 10 sekúnd sa vydýchame a opakujeme.

Štvrtok

Brušáky s ťažiskom na spodné bruško

Ľahneme si a kolená pokrčíme. Dvíhame hlavu a trup tak, aby sme sa špičkami prstov dotkli kolien. Chodidlá sú pritom stále položené na zemi.

Piatok

Figúra

Klasický detský cvik. Stojíme vzpriamene, chrbát vystretý a striedavo dávame nohy a ruky k sebe a od seba.

Sobota

Nohy hore

ľahneme si na chrbát, vystrieme nohy a ruky si dáme za hlavu. Hlavu mierne zdivieme a dvíhame vystreté nohy – nie celkom do pravého uhla s telom, stačí tak, ako vidíte na obrázku.

Nedeľa

Dvíhanie panvy

Ľahneme si na chrbát, pokrčíme kolená a ruky vedľa seba. Dvíhame panvu, pričom máme chrbticu celý čas vystretú.