Toto mi funguje už roky: Trik mojej svokry, ako predĺžiť kvitnutie muškátov na maximum – kvitnú do prvých mrazov!

Pripravte si zázračné hnojivo na pelargónie, vďaka ktorému budú kvitnúť až do prvých mrazov.  Mojím tajomstvom nie sú kvasnice, ani hnojivá z obchodu, používam starý recept, ktorý mám od mojej svokry. A tá mala muškáty veru vždy najkrajšie. Po tomto kvitnú naozaj ako o závad až do prvých mrazov!

Budete potrebovať:

Obstátu vodu
Peroxid vodíka 3%
Jód (dostať v lekárni)

Postup:

Zmiešajte 1 ml peroxidu v 1 litri vody. Pridajte 0,6 ml jódu (1 kvapku). Dobre premiešajte. Pred zalievaním muškátov sa uistite, či je pôda úplne suchá. Aplikujeme na vnútorné steny kvetináča a vždy použijeme na 1 rastlinu maximálne 50 ml pri každej zálievke. Zálievku sa odporúča aplikovať raz za 2 týždne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ďalšie odporúčania:

Foto: pixaby

Ak okraje listov začnú žltnúť, rastlina nemá dostatok vody. Ak žltnú a opadávajú celé listy, znamená to, že rastlina je preliata.

Od jari – keď definitívne pominú jarné mrazy- až do jesene udržujte muškáty vonku. Niekedy po premiestnení do exteriéru (po prezimovaní) muškáty nadobudnú neduživý vzhľad. Ide však o krátkodobú záležitosť a postupne sa dostanú do normálneho stavu. Muškáty je dobré otužovať už počas týchto dní.

Ak má rastlina dostatok vlahy aj hnojiva a listy predsa padajú, premiestnite ju na svetelnejšie stanovisko. Pozor však na priame horúce lúče letného slnka. Listy muškátov naň reagujú červenkastými fľakmi na listoch.

Nezabudnite na jarný rez muškátov. Podrobnosti, ako pri ňom postupovať nájdete TU.

zdroj: plantcaretoday

titulná foto: reprofoto twice