Susedia sa mužovi smiali kvôli bariére okolo domu. Keď spoznali jej účel, iba mu ju závideli

Randy Wagner si jedného dňa povedal, že si obloží dom zábranou pripomínajúcou potrubie. Bariéra nepôsobila príliš esteticky a na prvý pohľad sa aj zdala zbytočná, preto si hlavne susedia ťukali na čelo. Neskôr sa však ukázalo, že navonok bláznivý a zbytočný nápad mal veľké opodstatnenie.

Čo by ste si pomysleli, keby ste videli dom obložený provizórnym „potrubím“, hoci si myslíte, že na to nie je dôvod? Teda, aspoň na prvý pohľad. No Randy z amerického štátu Texas správne tušil, že predpovede meteorológov sa naplnia a preto sa rozhodol, že zo svojho majetku si spraví pevnosť. Obloženie totiž vytvoril z dôvodu obavy z povodní, ktoré skutočne nastali.

„Malá investícia“

Texasan sa rozhodol kúpiť takzvaný AguaDam, čiže plastovú zátarasu, ktorú naplnil vodou, aby zabránila škodám pri povodni. Pomocou tohto vynálezu ohradil celý svoj dom a priľahlý pozemok a už len v pokoji čakal na to, kedy sa predpovede naplnia. Dovtedy však musel znášať posmešky zo strany susedov, ktorí nemali pre podivne vyzerajúcu bariéru pochopenie. „Mali ma za blázna. Smiali sa mi, no teraz sú všetci vďaka AquaDamu ohromení,“ povedal pre miestne médium KENS5.

Pohľad na Randyho dom obložený AquaDamom.

Keď totiž nastala povodeň, susedom úsmev na tvári zamrzol a museli svoje domovy opustiť, no zároveň následne znášať škody. Takmer všetci tak museli čeliť povinnej evakuácii, len Randyho rodina pôsobila ako Noemova archa. Zábery na dom obkolesený zábranou sú dych vyrážajúce. Všade okolo voda, len tento kus pozemku je v totálnom suchu. Randy sa preto mohol, na rozdiel od susedov, skutočne usmievať.

Všetko zatopené, len jeden dom so záhradou v absolútnom suchu.

Vďaka nápadu, za ktorý zožal posmech, neprenikla voda na jeho pozemok ani do domu. Hoci bariéra nebola lacná záležitosť – dal za ňu 8 300 dolárov, v prepočte 7 400 eur – vynaložené finančné prostriedky sa mu vrátili. Škody by vraj boli vo výške 150-tisíc dolárov, čiže okolo 130-tisíc eur, preto Randy nazval túto kúpu len „malou investíciou“.

Dnes najobľúbenejšie