Keď budete nabudúce čistiť uhorku, šupku nevyhadzujte: Tento nenávidený škodca sa jej bojí ako ohňa!

Šupky z uhoriek pri príprave šalátov najčastejšie končia v koši. Mali by ste však vedieť, že sa dajú skutočne skvele využiť pre vaše zdravie a domácnosť. Navyše, zbavia vás dotieravého obyvateľa vášho obydlia, ktorý sa začne sťahovať do vnútra s prvými lúčmi jarného slniečka. 

Šupky z uhoriek pri príprave šalátov najčastejšie končia v koši. Mali by ste však vedieť, že sa dajú skutočne skvele využiť pre vaše zdravie a domácnosť. Navyše, zbavia vás dotieravého obyvateľa vášho obydlia, ktorý sa začne sťahovať do vnútra s prvými lúčmi jarného slniečka.

šupky 1

Nevyhadzujte ich, na toto všetko sa vám perfektne hodia!

Všetky odrezky z uhoriek sú úplne skvelé ako osviežovač vzduchu – stačí ich dať do hrnca s vodou, pridať trochu citrónu a povariť. Majú veľmi jemnú a príjemnú vôňu, ktorá zvlášť v lete osvieži, prelejte do fľaše s rozprašovačom a môžete si užívať sviežu a príjemnú vôňu.  Šupky od uhoriek dodajú tiež neuveriteľný lesk tmavým koženým topánkam – stačí ich len potrieť a následne vyleštiť.

Už žiadne vŕzganie dvier. Stačí len, ak prejdete po vŕzgajúcich častiach vnútornou stranou šupky a máte opäť tichú domácnosť.

Pretrite ňou zrkadlo v kúpeľni a to sa nebude zahmlievať.

Mravce sa budú pratať z domu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Udržia mravce mimo vášho domu. Alkaloidy v uhorkách slúžia ako prirodzený odpudzovač mravcov, dokonca nájdete ich aj v odpudzovačoch mravcov z obchodu. Nájdite miesta, cez ktoré mravce zvyčajne vstupujú do domu, a prechádzajte po nich vnútornou stranou šupky – nevynechajte prah, zárubne, alebo parapetu. Opakujte každých niekoľko dní.  Nezabudnite, že horké domáce šupky z uhoriek sú na túto prácu najlepšie!

Ako to funguje?

Šupka obsahuje látku (chemickú zlúčeninu), ktorá je pre mravce toxická a silne ich odpudzuje. Ide vlastne o akýsi obranný mechanizmus – mravce sa nebudú držať tam, kde túto zlúčeninu cítia.

Pre zdravie a krásu

Upokoja a vyčistia pokožku do hĺbky. Dajte do mixéra šupku z 2-3 uhoriek, hrsť čerstvej mäty, lyžicu citrónovej šťavy a vaječný bielok. Aplikujte zmes na čistú tvár, nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite teplou vodou. Potom už len naneste váš obľúbený hydratačný krém.

Ak ste mali ťažký deň v práci, alebo ste sa prebudili s opuchnutými očami, šupky vám taktiež perfektne poslúžia. Stačí, ak si ich dužinatou stranou priložíte na viečka a okolie očí. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a bude mať nielen sviežu a rozjasnenú pleť, ale stratí sa opuch a pocit ťažkých viečok. Pre rovnaký upokojujúci efekt na pokožku sa odporúča šupky pridať aj do kúpeĺa vo vani. Telo uvoľní esenciálne oleje, ktoré majú ošetrujúci a osviežujúci účinok.

Uhorkové šupky obsahujú nerozpustnú vlákninu, čo zlepšuje vylučovanie. Pomáha potrave hýbať sa cez tráviaci systém rýchlejšie a lepšie.