Super zdravý šalát, ktorý vás zoštíhli: Môžete jesť do prasknutia a aj tak nepriberiete, dajte si ho na večeru a kilá idú dole!

Super zdravý šalát, ktorý je ideálny pre každého, kto sa snaží schudnúť. Je úplne diétny, ale pritom veľmi sýty a chutný. navyše vám nabije telo vitamínmi. Ja už takto robím aj slávnostné šaláty k rezňom a vyprážanej rybe. Okrem chudnutia je jeho obrovským prínosom aj to, že vám nebude ťažko ani po vyprážanom jedle. Rýchlo ho totižto strávite.

Super zdravý šalát, ktorý je ideálny pre každého, kto sa snaží schudnúť. Je úplne diétny, ale pritom veľmi sýty a chutný. Navyše vám nabije telo vitamínmi. Ja už takto robím aj slávnostné šaláty k rezňom a vyprážanej rybe. Okrem chudnutia je jeho obrovským prínosom aj to, že vám nebude ťažko ani po vyprážanom jedle. Rýchlo ho totižto strávite (recept mám od sestry, z knihy o zdravom chudnutí).

Potrebujeme:

3 – 4 ks cvikla stredne veľká

300 ml hrášok sterilizovaný (lepšie je mať uvarený hrášok, ale ja som bohužiaľ práve nemala)

2 – 3 ks mrkva

3 – 4 ks uhorky sterilizované

1 lyžica olivového oleja (extra panenský)

...

biele korenie

morská soľ

Postup:

Cviklu dáme uvariť, alebo upiecť do alobalu. Potom necháme vychladnúť a postrúhame na hrubom strúhadle. Uvarenú mrkvu tiež nakrájame na kocky, rovnako aj uhorky. Všetky suroviny pripravíme do väčšej nádoby, pridáme korenie, olivový olej a soľ, premiešame šalátovými lyžicami. Na chvíľu odložíme do chladu, aby sa všetky chute prepojili, pred podávaním posypeme strúhaným nízkotučným syrom alebo vajíčkom uvareným na tvrdo – to vtedy, ak ho nemáme ako prílohu, ale plnohodnotnú večeru. Inak podávame aj bez vajíčka.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)