Super účinný zábal, keď vás škriabe a bolí v hrdle: Účinkuje rýchlo!

Skôr, ako po ňom siahnete, odporúčam vám skúsiť jeden skvelý recept, ktorý mám z časopisu o zdraví od pani lekárky

Keď bolí hrdlo, odporúča sa najmä pokoj, odpočinok, teplé čaje a možno aj nejaký ten liek z lekárne. Skôr, ako po ňom siahnete, odporúčam vám skúsiť jeden skvelý recept, ktorý mám z časopisu o zdraví od pani lekárky. Ak je vaším problémom škriabanie a bolesť v hrdle a nechcete, aby sa tieto príznaky prehupli do niečoho horšieho, odporúčam vyskúšať.

Jeho základom je citrón, možno vás to tiež prekvapuje, kedže všetci vieme, že citrón by sa mal počas prechladnutia užívať najmä vnútorne. Veľmi účinný je však aj vo forme zábalu.

Potrebujeme:

1 citrón

Kus látky alebo papierový obrúsok

Postup:

Citrón nakrájame na plátky a uložíme do stredu handričky alebo obrúska tak, aby boli vedľa seba Potom zabalíme tak, aby boli plátky citrónu uprostred a jednoducho si tento „balíček“ priložíme na boľavé hrdlo tak, aby sa citrón dotýkal len hrdla (ako náhrdelník) a oblasť chrbtice ostala voľná.

...

Je však dôležité vedieť, že nie každý znesie citrón na svojej pokožke a ak náhodou cítite pálenie alebo štípanie, hneď dajte obklad dole. Ak vám zábal nespôsobuje diskomfort, nechajte pôsobiť 30 minút. Potom hrdlo jemne osušíme a zabalíme do šálu alebo šatky, aby hrdlo ostalo v teple. Opakujeme raz za deň, úľavu by ste však mali pocítiť už pri prvom zábale.

Milka V.