Super nápoj z melónu a uhorky pobláznil internet: Zlikviduje pocit hladu, zníži tlak a vyčistí vám obličky!

Niet lepšieho osvieženia počas teplých letných dní, ako dopriať si zdravú pochúťku - melón.

Niet lepšieho osvieženia počas teplých letných dní, ako dopriať si zdravú pochúťku – melón. Ten je nielen osviežujúci a chutný, ale zároveň účinne prečisťuje organizmus a pomáha aj pri redukcii hmotnosti. Okrem toho pomôže aj vaším obličkám, pečeni, zníži tlak a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Tento nápoj je novým letným hitom!

Zaujímavosťou je, že hoci takmer 90 % melónu tvorí voda, aj tak dokáže zasýtiť. Melón okrem toho pomáha aj ako prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a či dokonca pred rakovinou. Melón obsahuje dôležité živiny, ako vitamíny A, B a C, beta karotén, horčík, vápnik, draslík či železo.

Dnes vám ukážeme, ako si z neho pripraviť osviežujúci letný nápoj.

 

Potrebujeme

[line_list]

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

  • 2 hrnčeky na kocky nakrájaného melónu
  • polovicu hrnčeka nastrúhanej uhorky
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy

[/line_list]

Postup

Všetky ingrediencie vložte do mixéra a rozmixujte. Do vzniknutého nápoja pridajte ľad na osvieženie. Nápoj môžete ozdobiť lístkami mäty, ktorá dodá nápoju sviežu vôňu.

Melónový nápoj je vhodné piť pred raňajkami alebo medzi hlavnými jedlami. Vďaka nemu zostanete dlhšie sýti a nebudú vás lákať veľké porcie. Kokteil vám ďalej prečistí obličky a pomôže s reguláciou hladiny cukrov v krvi.

Na zdravie!