Ochranné rúško 2v1: Elegantné riasenie pristane obzvlášť dámam, vďaka gumičkám nepadá z nosa a môžete ho nosiť z oboch strán!

Mnoho ľudí si v týchto časoch šije rúška doma a skúšajú nielen nové vzory látky, ale aj strihy. Dnes máme pre vás tip z youtube na veľmi jednoduché dvojvrstvové rúško, ktoré môžete nosiť obojstranne a tým pádom môžete mať jedno rúško v dvoch dizajnoch.

Potrebujeme:

2 ks látky

nožnice

šijací stroj (alebo ihlu a niť)

gumičku

...

Postup:

Ako prvé si odmeriame a vystrihneme látku podľa veľkosti rúška.

veľkosť S = 22 x 15 cm

veľkosť M = 24 x 16 cm

veľkosť L = 26 x 17 cm

Látku preložíme na polovicu zľava doprava a potom ešte raz na polovicu zdola hore. V prípade veľkosti M si označíme bod 4 cm od spodného okraja (pri veľkosti S = 3 cm, pri veľkosti L = 5 cm).

S týmto bodom miernym oblúkom spojíme ľavý horný roh a vystrihneme. To isté urobíme aj s druhým dielom látky.

Vzniknú nám dva rovnaké diely, ktoré k sebe priložíme lícnou stranou a zošijeme na rubovej strane od jedného horného okraja po druhý a tak isto aj dole od jedného spodného okraja po druhý.

Rúško následne prevrátime cez jeden z otvorov tak, aby bolo lícnou stranou nahor – prežehlíme. Odmeriame si gumičku, ktorú ale nebudeme strihať na 2 časti, ale budeme ju navliekať vcelku okolo celého obvodu. Vďaka tomu bude mať rúško pekný nariasený strih. Gumičku si umiestnime cez vnútornú stranu medzi oboma dielmi na správne miesta, látku na nezošitých okrajoch ohneme dovnútra a prešijeme (stehy by nemali ísť cez gumičku).

Gumičku na jednej strane zauzlíme a následne ju vo vnútri napasujeme najskôr k hornému okraju – zašijeme stehom tak, aby vznikol tunel; a to isté urobíme aj v spodnej časti. Následne gumičky po stranách potiahneme, aby sme vytvorili riasenie a prešijeme vo všetkých 4 rohoch.

Hotovo. Rúško je pripravené na nosenie. Prajeme veľa zdravia!