Každý ospevuje účinky kapustových listov, ale toto vie málokto: Šťava z čerstvej kapusty je zázrak, ktorý máte skoro zadarmo!

Kapusta je nízkokalorická, plná živín a ponúka celý rad výhod.

Toto sú úžasné výhody šťavy z obyčajnej bielej kapusty

Bojuje proti opuchom

Kapustová šťava pomáha odbúrať nadbytočnú vodu, ktorá sa zadržiava v organizme. Tým uľavuje srdcu, obličkám, zmierňuje opuchy a znižuje krvný tlak.

Protirakoviné účinky

Sulforafan, ktorý sa nachádza v kapuste, je účinný pri prevencii rakoviny. Šťava z kapusty obsahuje izokyanáty, ktoré sú užitočné pri prevencii rakoviny pľúc, rakoviny žalúdka, prsníka, rakoviny hrubého čreva a rakoviny prostaty. Tiež pomáha pacientom s rakovinou uzdraviť sa tým, že zvyšuje proces hojenia tela.

Imunitný systém

Kapustová šťava posilňuje imunitný systém, a tiež pomáha podporovať a regulovať T-bunky. Zároveň pomáha pri liečbe alergií pre jej obsah histidínu. Glukozinoláty, ktoré sa nachádzajú v šťave tiež stimulujú imunitný systém.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Posilňuje mozgové funkcie

Kapusta je plná vitamínu K a antokyanov. Tie prispievajú k duševnej funkcii a koncentrácii. Vzhľadom k tomu, že tieto živiny zabraňujú poškodeniu nervov, zlepšujú ochranu proti demencii a Alzheimerovej chorobe. Červená kapusta je pre tento účel najlepšia.

Chráni srdce

Selén nájdený v kapustovej šťave pomáha chrániť vaše telo pred ochorením srdca. Okrem toho, vysoké hladiny esenciálnych mastných kyselín Omega 3 pomáhajú zabrániť kardiovaskulárnym ochoreniam, mŕtvici a vysokému krvnému tlaku.

Bojuje proti artritíde

Kapustová šťava je prirodzene bohatá na selén, ktorý pomáha bojovať proti príznakom artritídy. Protizápalové vlastnosti kapustovej šťavy sú tiež prospešné pri liečbe iných degeneratívnych zápalových ochorení.

Spomaľuje starnutie

Pitie kapustovej šťavy je ako pitie z fontány mladosti. Pomáha predchádzať vysušeniu pleti a jemným vráskam.

Anémia

Vysoké hladiny kyseliny listovej v kapustovej šťave pomáhajú vášmu telu vytvárať nové krvinky. Pitie surovej kapustovej šťavy je zdravý a prirodzený spôsob, ako liečiť anémiu.

Zápal

Kapustová šťava má protizápalové účinky, ktoré sú skvelé v boji proti artritíde a ďalším degeneratívnym zápalovým ochoreniam. Aminokyseliny nájdené v kapustovej šťave sú tiež skvelé pre zníženie zápalu kože.

Ako si urobiť kapustovú šťavu?

Nakúpte čerstvú kapustu ideálne z trhu. Vyberte si menší kus. Umyte ju, rozdeľte na 2 až 4 časti a nasekajte ich. Potom použite odšťavovač na výrobu kapustovej šťavy.

Zdieľať tento článok na Facebooku