Starý trik našich babičiek pre krásne a silné vlasy, ktoré rastú ako z vody: Kto ho skúsil, nedá naň dopustiť!

Starká vždy hovorila,  že na začiatku jari zberáme na čaj a na sirup a až do jesene zberáme pre krásu. Žihľava je fantastická nielen na vnútorné používanie vo forme čajov či odvarov. Úžasnú prácu odvedie aj na vonkajšie používanie. Ženy sa určite potešia najmä pri jej ohromných účinok na vlasy. Nepotrebuejte pritom žiadne drahé masky a kúry, jednoducho si ju vybehnite natrhať von – nezabúdajte, že tie najlepšie veci, máme celý čas priamo pod nosom.

Recept pre rýchly rast, hebkosť a silu

Dve polievkové lyžice sušených lístkov a koreňa zalejte tromi decilitrami vriacej vody, nechajte 15 minút lúhovať a odvar každý deň vmasírujte do vlasovej pokožky. Zvyšnú tekutinu nevylievajte, prepláchnite si ňou vlasy. Odvďačia sa vám hebkosťou, silou a rýchlejším rastom.

Žihľavová tinktúra proti vypadávaniu vlasov

Proti vypadávaniu vlasov ešte účinnejšie bojuje žihľavová tinktúra. Na jej výrobu potrebujete asi pol litra kvalitného alkoholu a sto gramov sušených rastlín. Nasypte do nádoby a alkohol prilievajte, kým úplne neprekryje rastliny. Zmes občas premiešame a potom uložíme na tmavšie a chladnejšie miesto, po dvoch týždňoch scedíme a každý deň votrieme do vlasovej pokožky. Po čase začnete sami pozorovať, že vlasy vypadávajú omnoho menej.

...

Žihlavový olej pre krásne vlasy, ktoré sú silné a rýchlo rastú

Potrebujeme:

2 hrste sušenej žihľavy (lepšie je použiť sušenú žihľavu, pretože čerstvá môže začať plesnivieť)
250 ml kvalitného olivového (alebo slnečnicového oleja)

Postup a použitie:

Žihľavy nasypte do pohára (sklený na zaváranie), zalejte vlažným olejom a nechajte niekde pri okne macerovať aspoň 2 týždne. Ja som svoje žihľavy nadrobila na jemný prášok, aby sa z nich látky uvoľnili ešte lepšie. Použitie je veľmi jednoduché. Maličké množstvo jemne vmasírujte do pokožky a vlasov. Keď chcete, aby účinné látky lepšie prenikli do vlasového vlákna, ľahko ich pred aplikáciou navlhčite. Ja si masku nechávam pôsobiť aj niekoľko hodín, potom vlasy klasicky umyjem.