Starý trik našich babičiek ako zatočiť s bolesťou zubov: Netreba čakať celé hodiny, funguje to hneď!

Ak vás prekvapí náhla bolesť zubov spôsobená zubným kazom, alebo iným problémom v ústnej dutine, tento domáci liek sa oplatí mať poruke. Naozaj funguje takmer okamžite. Určite o lepší nápad, ako hltať tabletky proti bolesti. Nezabudnite však čím skôr navštíviť vášho zubára!

Pozn. redakcie

Považujeme za nutné pripomenúť, že táto metóda vám kaz rozhodne neopraví a neslúži ako náhrada zubárskej intervencie. Ide však o veľmi účinný spôsob, ako rýchlo zmierniť silnú bolesť zubov, ktorá môže prepuknúť bez varovania. Nezabudnite však čím skôr navštíviť lekára, tento domáci liek bojuje len proti bolesti a nie proti pôvodcovi problému – zubnému kazu.

Zázrak zvaný klinčekový olej

Má silné protizápalové a antibakteriálne účinky. Klinček v oleji tiež pôsobí ako prírodné anestetikum – rýchlo účinkuje priamo v ohnisku bolesti.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Čo potrebujeme:

10 g klinčekov

100 ml neutrálneho oleja.

Postup:

Klinčeky najemno pomelieme a dáme do misky, pridáme olej a ohrievame v horúcom vodnom kúpeli. Pri bode varu stiahneme hneď z ohňa. Pre lepšie účinky môžeme nechať klinčeky lúhovať v oleji asi 7 dní. Potom precedíme a olej uskladníme do uzatvárateľnej, najlepšie tmavej nádoby.

Ako ho použiť?

Najlepšie je kvapnúť olej priamo na zub.

Ak nemáte klinčeky, skúste toto – stačí zmiešať a hneď použiť

Tento recept má tiež silné účinky proti bolesti, ale tiež antispetické a antibakteriálne účinky. Urobíme si zmes z dvoch surovín – kokosového oleja a mletej škorice (z každého použijeme 1/2 lyžičky). Zmiešame dobre, až sa obe časti spoja v jednu zmes. Hotové aplikujeme na boľavé miesto okolo aj priamo na zub. Najlepšie sa nanáša pipetou alebo malou kefkou. Nanášanie vykonávame niekoľkokrát denne, ideálne asi trikrát. Iste zub neuzdraví, ale bolesť stlmí až do návštevy lekára. Prejdeme tak noci bez spánku, plnej bolestí.